Yerli otomobil Togg'un uygulaması rekor kırdı

Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un dijital platformu Trumore mobil uygulamasını App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden devreye aldı.

GİRİŞ 23.01.2023 12:55 GÜNCELLEME 23.01.2023 14:38
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Togg, 20 Ocak tarihinde App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden trumore uygulamasını kullanıma sunmuştu.

Sadece Türkiye’de kullanıma açık olacan uygulama yoğun bir ilgi gördü ve 24 saat içerisinde App Store’da en çok indirilen uygulama oldu.

İlk etapta google maps ve Yandex harita uygulaması gibi görünen Trumore, ön satış açıldığında akıllı cihazın yani yerli otomobil Togg’un ön siparişini vermek de mümkün olacak.

Uygulama güçlü iş birlikleri sayesinde birçok yenilik daha sunacak. Online alışveriş için, sadece uygulamayı indirip kimlik (ID) oluşturmak gerekiyor ve bu sayede e-Cüzdan ile araç içi ödeme, mobil ödeme, dijital varlık cüzdanı oluşturmak mümkün oluyor. Öte yandan birçok insanı NFT ile tanıştıracak olan uygulama, oluşturulan rotaya göre ve o zamanki yolculuk şartları, kişi ve yolculuğa özel dijital magnetler hediye edecek.

SİPARİŞLER ŞUBAT AYINDA AÇILACAK

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, mobilite ekosistemini Trumore dijital platformuyla genişletip yaygınlaştırdıklarını belirterek, şunları söyledi: ''Mobilite deneyimini yeniden tanımlayarak, kullanıcılara günlük yaşamlarını kolaylaştırıp keyifli hale getirecek akıllı yaşam çözümleri geliştiriyoruz. Platformumuzu oluşturan Earn.more, Go.more, Play.more ve Scale.more başlıklarında mobilite ekosisteminin sunduğu tüm fırsatları biz de kullanıcıların hizmetine sunuyoruz.

Veriyi işleyip yapay zekâ ile geliştirebilen platformumuz daha çok kazandıran, gezdiren, eğlendiren ve sürekli gelişen bir dünya demek. Şubat ayında da ön siparişleri açıp, ilk çeyrek sonunda ilk akıllı cihazlarımızı kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız. Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz. Trumore platformu üzerinden de Togg akıllı cihazına ön sipariş verme hakkı olacak.''

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 5
 • gırgır 1 yıl önce Şikayet Et
  ticari aracını üretin ivedi olarak
  Cevapla
 • Bahri Özcan 1 yıl önce Şikayet Et
  Gördüğüm kadarıyla Togg un logosu yerine başka yabancı bir marka olsa fiyatı 2 milyon du. Eğerki dedikleri gibi c sınıfı elektrikli olmayan araçlarla aynı fiyatlarda olacaksa 950 bin başlangıç fiyatı olur diye tahmin ediyorum
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Memurların bütçesine uygun olanını da bekliyoruz inşallah
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah
  Cevapla
 • Oflu 61 1 yıl önce Şikayet Et
  Fiyatlar cazip olursa almak için başvururum.
  Cevapla