Chery'den Türkiye'ye 100 bin dolarlık yardım

Chery’nin yaklaşık 100 bin dolarlık ısıtıcı, battaniye, kışlık yorgan, içme suyu, hazır yiyecek vb. dahil olmak üzere acil durum malzemesini içeren yardım tırı bölgeye doğru yola çıktı.

Chery'den Türkiye'ye 100 bin dolarlık yardım
Chery'den Türkiye'ye 100 bin dolarlık yardım
GİRİŞ 08.02.2023 12:04 GÜNCELLEME 08.02.2023 14:07

Büyük deprem felaketi sonrasında bölgedeki depremzedelere yardım eli uzatan kuruluşların arasına Çinli otomobil üreticisi Chery de katıldı. 

Kısa bir süre içerinde Türkiye'de satışları başlamayı hedefleyen Çinli otomobil üreticisi Chery Automobile, deprem felaketinden etkilenen bölgelere acil yardım sağlamak üzere harekete geçtiğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Chery International’ın yöneticileri, Chery’nin Türkiye’deki iştirakinin tüm çalışanlarına afet durumunu ve ihtiyaçlarını ivedilikle temin etmek için ellerinden geleni yapmaları için 100 bin dolarlık acil durum malzemeleri satın almaları ve bunları etkilenen insanların zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmak üzere deprem yardımının ön saflarına ulaştırmak için yetkililerle koordinasyon sağlayarak harekete geçirmeleri talimatını verdi.

Bu kapsamda, Chery’nin yaklaşık 100 bin dolarlık ısıtıcı, battaniye, kışlık yorgan, içme suyu, hazır yiyecek vb. dahil olmak üzere acil durum malzemesini içeren yardım tırı deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Chery Türkiye Başkanı Fenghuo Si, "Bir taraf zora girdiğinde tüm taraflar destek vermeli. Gittikçe daha fazla insanın yardım elini uzatmasıyla depremzedelerin yaraları en kısa zamanda sarılacaktır. Tüm Chery çalışanlarının kalpleri her zaman Türk halkıyla bir olacak, depremden zarar gören herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.