Citroen C5 X, en büyük hacimli otomobil seçildi

Citroen C5 X, WWCOTY (Kadınlar Dünyası’nda Yılın Otomobili) tarafından 'En İyi Büyük Hacimli Otomobil' ödülüne layık görüldü.

Citroen C5 X, en büyük hacimli otomobil seçildi
Citroen C5 X, en büyük hacimli otomobil seçildi
GİRİŞ 07.03.2023 09:30 GÜNCELLEME 07.03.2023 09:30

5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisinden oluşan ve tamamı kadınlardan oluşan WWCOTY'nin jürisi tarafından 'En İyi Büyük Hacimli Otomobil' kategorisinin en iyisi seçilen Citroen C5 X, finale kalmayı başardı.

Otomobil, WWCOTY'nin 'Büyük Ödül'ü için son turda sınıflarında diğer 5 kazanan modelle yarışacak. Büyük ödülü kazanan model, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde açıklanacak.

WWCOTY, 2009 yılında Sandy Myhre tarafından otomotiv dünyasındaki kadınların, pazara sunulan modellerle ilgili vizyonlarını ifade etmelerine olanak sağlamak için kuruldu.

Kendi başlarına karar verici olmadıklarında otomobil satın almada önemli bir rol oynayan kadınlar, bir otomobilin güçlü ve zayıf yanları hakkında farklı görüşlere sahip.

TOPLAM 6 KATEGORİ VAR

5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisinden oluşan ve tamamı kadınlardan oluşan jüri, 'Büyük Hacimli Otomobil', 'Performans Otomobili', 'Şehir Otomobili', 'Büyük SUV', '4X4' ve 'Aile SUV'u olmak üzere 6 kategoride en iyi otomobilleri seçiyor.

Kazanan araçlar, güvenlik, sürüş, konfor, teknoloji, tasarım, verimlilik, çevresel etki ve ödenen paranın karşılığı açısından kendi kategorilerinde mükemmelliği temsil ediyor.

KAYNAK: HABER7
Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.