Dacia'dan yeni donanım ve kamp aksesuarları

Jogger ve Duster'ın Extreme versiyonları haziran ayında, Spring Extreme'in ise bu yılın ikinci yarısında Türkiye'de kullanıcılarla buluşacağı açıklandı.

Dacia'dan yeni donanım ve kamp aksesuarları
Dacia'dan yeni donanım ve kamp aksesuarları
GİRİŞ 07.03.2023 13:25 GÜNCELLEME 07.03.2023 13:25

Dacia, Brüksel'deki Avrupa Otomobil Fuarı’nda, Spring modelinin Extreme donanım seviyesinin özel bir ön gösterimini sergiledi.

Dacia açıklamasına göre, outdoor ruhuna uygun, özgün görünümüyle fark oluşturan Extreme donanım seviyesi, Spring ile birlikte Jogger ve Duster’da da kullanıcılara sunulmaya başlanıyor.

Dacia Spring, Extreme donanımıyla yeni ELECTRIC 65 motorunu (65hp / 48kW) tanıtıyor. Bu motor, sadece Spring Extreme ile sunuluyor. Yeni motor, iyi bir şanzımanla tekerleklere aktarılan torku artırarak, daha uzun menzil, daha fazla hızlanma ve geri kazanım sağlıyor. Yeni ELECTRIC 65 motor sayesinde Spring Extreme, WLTP karma döngüde 220 kilometre menzil sunuyor.

YOL TUTUŞ KONTROLÜ

Çamurlu, karlı veya kaygan yüzeylerde ilerlemek iki tekerlekten çekişle zorlu olabiliyor. Dacia'nın akıllı Artırılmış Yol Tutuş Kontrolü çözümü, sürücüleri zorlu koşullarla başa çıkma konusunda destekliyor ve daha fazla hareket özgürlüğü sunuyor.

Orta konsoldaki bir düğmeyle etkinleştirilen Artırılmış Yol Tutuş Kontrolü, Jogger'ın Extreme donanım seviyesinde standart olarak geliyor. Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ayarlarını düzenleyerek tekerleklerin daha serbest dönmesini, gevşek ve zorlu zeminlerde daha iyi tutunmasını sağlıyor.

Dacia'nın outdoor aracı Duster, dört tekerlekten çekişli seçeneği ile birlikte sunuluyor.

UYKU PAKETİ

Uyku Paketi, InNature aksesuar serisinin bir parçası olarak ilk kez sunuluyor. Tüm Jogger donanım seviyelerinde mevcut olan Uyku Paketi, yolcu bölmesini sadece birkaç dakikada yatak odasına dönüştürmeyi mümkün kılıyor. Çıkarılabilir bu aksesuar tüm Jogger araçlarla uyum sağlıyor.

Toplamda 50 kilogramdan daha hafif olan pakette, yardım almadan iki dakikadan daha kısa sürede kurulabilen çift kişilik bir yatak, bir raf ve bir depolama alanı bulunuyor. Bu pratik ahşap aksesuar, birçok kullanıcının halen sahip olduğu (soğutucu veya portatif soba gibi) kamp ekipmanlarını tamamlamayı amaçlıyor.

Bagaj kapağı kapandığında paket gizleniyor ve Jogger normal bir 5 kişilik araç gibi görünüyor. Uygulanan mühendislik sayesinde paket kurulu olsa da (220 litre) depolama alanına imkân sağlıyor.

Logolu kapağı kapatıldığında raf olarak da kullanılabiliyor. Arka kapılardaki kayar yatak sistemi 190 santimetre x 130 santimetre ebatlarında bir şilte içeriyor. Bu kurulum, en az 60 santimetre genişliğinde tavan boşluğu sağlıyor.

AKILLI ÇADIR

Dacia'nın InNature Uyku Paketi’ni tamamlayan aksesuarlar arasında ışık ve mahremiyet kontrolü için tüm camlarda güneşlikler ve bagaj açıkken Jogger'a bağlanabilen ve ekstra uyku alanı sağlayan akıllı çadır yer alıyor.

Jogger ve Duster’ın Extreme versiyonları haziran ayında, Spring Extreme ise bu yılın ikinci yarısında Türkiye’de kullanıcılarla buluşacak.

Jogger’ın tüm donanım seviyelerine uyumlu olan ve yolcu bölmesini sadece birkaç dakikada yatak odasına dönüştüren Uyku Paketi de Türkiye’de haziran ayından itibaren talep üzerine kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.