Ford, 1.2 milyon otomobilini geri çağırdı

Dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerinden Ford Motor, ABD'deki 1.2 milyon aracını fren hidrolik sıvısının sızıntı riskiyle servise geri çağırdı.

GİRİŞ 17.03.2023 09:28 GÜNCELLEME 17.03.2023 09:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD'li  otomobil devi Ford Motor, fren tertibatındaki sorun nedeniyle araçlarını geri çağırma kararı aldı. ABD Ulusal Otoyol Güvenlik İdaresi yaptığı açıklamada, ABD'de 2013-2018 yılları arasında üretilmiş olan 1.2 milyon adet Ford Fusion ve Lincoln MTZ model araçların hidrolik sıvılarının sızıntısı riski nedeniyle servise geri çağırıldıklarını vurguladı.

Detaylara bakıldığında sızıntı nedeniyle fren pedalının yükselme yaşayabildiği ve bu da sürüş sırasında yavaşlamayı azalttığını ve kazalara sebebiyet verebileceği anlatıldı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • dikkatli 1 yıl önce Şikayet Et
    Biz böyle haberleriancak başka ülkede duyarız. Ne yazık ki ülkemizde tüketiciyi koruma noktasında önemli adımlar atılması gerekiyor. Firma güçlü olup birileri sus payı verip birşeyleri yaptıramamalı. Ülkemizde satılan pek ok otomobil firması herhangi bir arıza gördüğü zaman üretici hatası der geçer. Tüketici hakları güçlü olursa işini düzgün yapmaya mecburen çalışır.
    Cevapla