Talep patlaması sonrası, Togg kritik gelişmeyi duyurdu!

Sosyal medyadan yeni araçların bantlardaki görüntülerini paylaşan Togg, "Ay sonundan itibaren teslimatlara başlıyoruz. Teşekkürler Türkiye" açıklamasını yaptı.

GİRİŞ 18.03.2023 07:42 GÜNCELLEME 18.03.2023 09:07
Bu Habere 275 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin yerli ve akıllı otomobili Togg'un sipariş süreci fırtına gibi geçiyor. Türk halkı yerli ve milli otomobil otomobil sahibi olmak için adeta seferber oldu. İlk 24 saatte 22 bin 150 adet T10X ön siparişi alındı. Togg satın almak isteyenler 27 Mart'a kadar başvurularını Trumore uygulamasından veya Togg websitesi üzerinden 60 bin lira yatırıp gerçekleştiriyor.

TESLİMATLAR AY SONUNDA BAŞLIYOR

Togg'a talep patlamasıyaşanırken, teslimat tarihi de belli oldu. İlk teslimatın ay sonundan itibaren başlayacağı belirtildi.

Sahiplerini bekleyen yeni araçların bantlardaki görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Togg, şu ifadeleri kullandı: "24 saatte aldığımız 22 bin 150 adet T10X ön siparişi ardından anlık Togg Teknoloji Kampüsümüz. Ay sonundan itibaren teslimatlara başlıyoruz. Teşekkürler Türkiye!"

27 MART'A KADAR ÖN SİPARİŞ VERİLEBİLECEK

2023 yılı boyunca kullanıcılarla buluşacak 12 bin T10X için ön sipariş sahiplerini belirleyecek çekiliş süreci, 27 Mart'a kadar devam edecek.

ÇEKİLİŞ TARİHİ 28 MART

Bu süreçte Trumore uygulamasından veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, havale ya da kredi kartı aracılığıyla Trumore e-Cüzdan'a 60 bin lirayı aktardıktan sonra ön sipariş vermek istedikleri T10X'i konfigüre edip ön ödemeyi yaparak çekilişe katılmaya hak kazanacak. Ön sipariş dönemi kapandıktan sonra dijital çekiliş, 28 Mart'ta noter huzurunda yapılacak.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 275
 • Yaşar 1 gün önce Şikayet Et
  Olağanüstü müthiş GURUR VERICİ DAHA NE OLSUNKI
  Cevapla
 • Faraday 1 gün önce Şikayet Et
  Türkiye Otomobili Girişimi Gururumuz ;) ... TOGG
  Cevapla
 • Uğur 1 gün önce Şikayet Et
  Megan lar şuan 900 bin lira sen c suv elektrikliden bahsediyrsun bu ozellikte en az 2 mn
  Cevapla
 • Oğuz Yüca 1 gün önce Şikayet Et
  Kesinlikle
  Cevapla
 • Cebelli Tarık 1 gün önce Şikayet Et
  Üretilen ilk ürünlerin yüksek fiyat olması bu işin doğasında var. Eriksson 688'i 90'larda 700$ gibi bir fiyata almıştım. Üretim durmamış olsa fabrikanın şimdi 688'i en fazla 20$'a üretebileceğini tahmin etmek zor değil. TOGG'un ucuzlayacak olması kaçınılmaz.. Biz sadece bunun 30 yıl sürmemesi için dua edelim. :D
  Cevapla
 • Cebelli Tarık 1 gün önce Şikayet Et
  Yatırım maliyetlerini karşıladıktan sonra fiyat düşer büyük ihtimalle. 5 yıl içinde%40 ucuzlayacaktır. Tabi yüksek fiyattan ne kadar çok araç satılırsa o kadar hızlı yatırım maliyetleri amorte edilir. Zaten A sınıfı alıcılar doyduktan sonra B ve C alıcılara yönelmesi gerekir Togg'un. Yoksa fabrikayı kapatıp gitsinler. Yurt dışı piyasalarda rekabet edebilecek noktaya gelineceğini, kısa sürede inanılmaz düşük fiyatlara da araç üretileceğini tahmin ediyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle