Yerli otomobil Togg'un ilk sahipleri belli oldu!

Yerli otomobil Togg için ön sipariş verenler arasında aracı teslim almaya hak kazananlar dijital çekiliş ile belli oldu. Böylece, T10X için ön sipariş veren 177 bin 467 kişi arasından, 20 bin kişi yerli otomobil sahibi oldu.

GİRİŞ 29.03.2023 22:30 GÜNCELLEME 30.03.2023 13:40
Bu Habere 197 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin gururu yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği elektrikli otomobili Togg'un ön sipariş süreci sona erdi. 20 bin Togg T10X modelinin ilk sahipleri canlı yayında belli oldu. Saatler 21.00'i gösterdiğinde Türkiye'nin Otomobili için çekiliş yapıldı.

16-27 Mart'ta Trumore uygulamasından ve Togg web sitesi üzerinden ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi, bugün noter huzurunda yapılacak dijital çekilişe katılmaya hak kazandı.

TOGG ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ...

Dijital çekiliş, Togg'un Youtube kanalından ve TRT Haber'den canlı yayınlandı. Ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi arasından T10X almaya hak kazanan kişilerin listesinin saat 22.30'da Togg'un resmi internet sitesi üzerinden duyurulacağı bildirildi.

Togg'un, internet sitesi ile Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı listeyi açıkladığı kullanıcılar arasından şanslı 20 bin kişi, 2023 yılında teslim edilecek T10X için ön sipariş hakkı kazanacak.

TRUMORE CÜZDANLARI ÜZERİNDEN İADE EDİLECEK

Togg'un, internet sitesi ile Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı listeyi açıkladığı kullanıcılar arasından şanslı 20 bin kişi, 2023 yılında teslim edilecek T10X için ön sipariş hakkı kazanacak. Asıl ve yedek liste dışında kalan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler de (60 bin TL) Trumore cüzdanları üzerinden iade edilecek.

20 BİN KİŞİLİK YEDEK LİSTE DE BELİRLENECEK

Çekiliş sonucu ayrıca, şanslı 20 bin kullanıcının yanı sıra 20 bin kişilik yedek liste de belirlenecek. 2023 yılı için planlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak.

Samsun'da talihlinin Togg heyecanıSamsun'da talihlinin Togg heyecanı

Ancak 2023 yılı teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecek. Bu siparişi verenler, 2024 yılı haziran ayına kadar herhangi bir çekilişe girmeden akıllı cihazlarını teslim alabilecek.

TRUGO'DAN AYLIK 85 KWS ENERJİ DOLUM HAKKI

Çekiliş sonuçlandığında, asıl ve yedek listeye girmeye hak kazanan 40 bin kişi, akıllı cihazlarını teslim almaya kadar geçen süre boyunca da çeşitli ayrıcalıklara sahip olacak.

Kullanıcıların hesaplarına nisan ayından itibaren teslimat gerçekleşene kadar geçen zaman için ilave garanti süresi eklenip Trugo'dan da aylık 85 kWs (WLTP~500 km yol karşılığı) enerji dolum hakkı tanımlanacak.

Sipariş hakkı kazanan kullanıcılar, akıllı cihazlarının teslimat tarihi geldiğinde ön ödeme tutarı düşülmüş bir şekilde kalan ödemelerini yapacak.

T10X STANDART MENZİL: 953 BİN LİRA 

314 kilometre menzilli T10X'de, 160 kW / 218 beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş) motor bulunuyor. Aynı araçta, 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunuyor.  Standart menzilli T10X'in iki donanım seviyesi bulunuyor. Giriş versiyonu 953 bin lira iken, bir üst donanımlı araç 1 milyon 55 bin liradan satışa sunulacak.

T10X UZUN MENZİL: 1 MİLYON 215 BİN LİRA 

523 kilometrelik menzillere sahip T10X’de, 160 kW / 218 beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş) motor bulunuyor. Uzun menzilli bu araçta, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim değeri ise 16,9 kWh/100 km (WLTP).

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 197
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  menzil mutlaka artırılmalı ki dünya çapında bayraktar siha gibi ses getirsin, müşteri kuyruğu olsun. lütfen menzil yükseltilsin lütfen
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  İNŞAALLAH güzel olacak karşı çıkacak ve engel olacak fikirli insanlarımız çok malesef
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  İstanbul'da sokaklarda park yeri yok, yollar tam dolu, her zaman trafik, hafta sonları yer yokluğundan millet sokakların köşelerine ve neredeyse yol ortası yerlere park ediyor. Demek ki genel olarak milletin araba alacak ve yola çıkaracak kadar parası var, özetle artık şu arabalar fahiş fiyat muhabbetini bir kenara bırakın. Herkes bütçesine uygun olarak iyi kötü bir araba alıyor işte.
  Cevapla
 • Selami Uçar 1 yıl önce Şikayet Et
  Sadece iç piyasaya çalışsa 10 sene satar. Üretim adetlerini inşallah yüzbinlerce olacak şekilde diğer modellerle artar ise dışarıya satarak cari dengeye çok faydası dokunacağı aşikar.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Milletimizin parası arabaya/ araçlara telefona elektroniğe gidiyordu, şükür surda bir delik açıldı, 5 marka; suv sedan/otobüs, minibüs, midibüs,ticari/işmakineleri, kepçe, greyder, vd. Üretecek şekilde elzemdir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle