Otomotiv devi Porsche 60 yıllık logosunu değiştirdi

Almanya merkezli otomotiv devi Porsche, 60 yıllık logosunu değiştirdi. Sonbahar itibarıyla satılacak araçlarda görülecek yeni logo, "Eskisinden çok da farklı olmadığı" yorumlarını aldı.

Otomotiv devi Porsche 60 yıllık logosunu değiştirdi
Otomotiv devi Porsche 60 yıllık logosunu değiştirdi
GİRİŞ 01.06.2023 22:15 GÜNCELLEME 01.06.2023 22:26
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Son zamanlarda LG, Nokia ve Pepsi gibi birçok firma trendlere ayak uydurmak için logolarını değiştirdi. Bu firmaların arasına Alman otomotiv devi Porsche'da katıldı.

HERKES AYNI YORUMU YAPIYOR

60 yıldır kullandığı logosunu değiştiren Porsche diğer şirketlerin aksine özüne daha sadık kalmayı tercih etti. 1930'lu yıllarda kurulan Porsche, 1952, 1954, 1963, 1973, 1994 ve 2008 yıllarında logo değişiklikleri yaptı. Ancak şirket, geçmişte de şimdi yaptığı gibi, çok ufak dokunuşlarla logoyu güncelledi. Sonbahar itibarıyla satılacak araçlarda görülecek yeni logo, 'eskisinden çok da farklı olmadığı' yorumlarını aldı.

"TARİHSEL ÖZELLİKLERİ YENİDEN YORUMLADIK"

Porsche başkan yardımcısı Michael Mauer logo ile ilgili "Temiz ve modern uygulamasıyla yeniden tasarlanmış armamız, Porsche'nin karakterini iletmektedir. Tarihsel özellikleri yeniden yorumladık ve arı kovanı yapısı ve fırçalanmış metal gibi yenilikçi tasarım unsurlarıyla birleştirdik. Sonuç markanın tarihini ve geleceğini birleştiren estetik açıdan iddialı bir bükülmeyi temsil etmektedir" dedi.

"PORSCHE YAZISI DAHA BÜYÜK BİR ÖNEM KAZANACAK"

Porsche pazarlama başkanı Robert Ader ise "Başka bir önemli nokta 2D ve 3D armaların hizalanmasıydı. Sonuçta sadece yazışma ve basılı malzemelerde değil aracın üzerinde de dokunarak hissedilebilir. Bu nedenle modernize edilmiş armamız marka tasarımımızı yeniden çalıştırmak için bir fırsat haline geldi. Armayı duygusal vurguları altı çizmek için daha hedefli bir şekilde kullanacağız. Aynı zamanda Porsche yazısı daha da büyük bir önem kazacak." ifadelerini kullandı.

ESKİ LOGO

YENİ LOGO

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 11
 • yeke 1 yıl önce Şikayet Et
  Tanınmayacak gibi.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Komik insanlar var şükür, arada gülüyorum
  Cevapla
 • YENİÇERİ 1 yıl önce Şikayet Et
  çok farketmiş
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Eeeeeee
  Cevapla
 • Erkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı wolkswagen gibi logodaki sekilleri inceltmiş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle