Togg'un yeni modeli 2025’te yolla çıkacak

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, C segmenti yeni binek model üzerinde çalıştıklarını, yeni araç için 2024 yılı sonunda tasarımı tamamlanmayı, 2025 yılı başında ise yollara çıkmayı hedeflediklerini açıkladı.

GİRİŞ 03.10.2023 17:56 GÜNCELLEME 03.10.2023 17:56
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Togg, C segmenti binek model için takvimi belirledi. C segmentindeki dört kapılı elektrikli otomobilin 2025 yılı başında yollarda olması hedefleniyor.

Togg yönetimi, bir grup gazeteciyle Gemlik fabrikasında bir araya geldi.

Mevcut SUV modeli ile birlikte SUV olmayan C segmentinde yeni bir binek araç üzerinde çalıştıklarını belirten Togg CEO’su Gürcan Karakaş, yeni araç için 2024 yılı sonunda tasarımı tamamlamayı, 2025 yılı başında ise yollara çıkmayı hedeflediklerini duyurdu. 

İKİNCİ VARDİYAYA GEÇİLDİ, GÜNDE 280 ARAÇ ÜRETİLECEK

Gürcan Karakaş; çok kısa süre önce ikinci vardiyaya geçtiklerini, şu sırada denemelerin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Bir vardiyada günde 170 adet araç ürettikleri bilgisini paylaşan Karakaş, “İkinci vardiya ile birlikte günde 280 adet üretir hale geleceğiz” dedi. Karakaş günlük ortalama üretim adedinin ise normal olarak iş ortaklarından akışa ve tedarik sürecine bağlı olarak şekilleneceğini belirtti.

MİLYAR EURO'LUK YATIRIMA ULAŞILACAK

Yıl sonuna kadar Togg için yapılan toplam yatırım tutarının 1 milyar 800 milyon Euro’luk büyüklüğe ulaşacağını söyleyen Karakaş, bunun 500 milyon Euro’luk bölümünü ortakların sağladığını, geri kalan kısmının ise kredilerle karşılandığını kaydetti.

Karakaş; TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tucay Özilhan ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile birlikte katıldığı TOGG’un Gemlik’teki üretim üssündeki toplantıda, Togg'da tüm kararların oy birliği ile alındığını kaydetti.

TOGG YÖNETİMİ GAZETECİLERLE BULUŞTU

Öte yandan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Basın mensuplarıyla birlikte üretim hatlarımızı gezerek, ilk adımı attığımız 2017 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri, gelecek hedeflerimizi ve #T10X akıllı cihazımız ile ilgili güncel bilgileri paylaştık" ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: EKONOMİM
Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 20
 • Zeynep Yıldırım 7 ay önce Şikayet Et
  Minik bir araç bizlerin alabileceği fiyatlarda olsun yerli ve milli ya bizde binelim aylık milyonlar kazananlar değil
  Cevapla
 • otokolik 7 ay önce Şikayet Et
  Gaza basınca giden frene basınca duran lüks olarak sadece kliması olan,anolog göstergeli ucuz bir model çıkarın yoksa çinliler piyasayı ele geçirecek,ayrıca orta gelirlilere böyle bir araç hitap eder.
  Cevapla
 • Gençlik 7 ay önce Şikayet Et
  Hatchback kucuk model de olmalı, gencler ve hanımlar tercih edecektir, fiyatı da uygun olurdu.
  Cevapla
 • Kamu Mühendisi 7 ay önce Şikayet Et
  Kamu mühendisleri ne olacak?
  Cevapla
 • Bir kul 7 ay önce Şikayet Et
  İlk çıkan lüx SUV modeldi. Sedan modeli halka hitap etmeli ve daha ucuz olmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle