Otomotiv sektörü bu zirvede buluşacak

Türkiye Araç Satış Sonrası Hizmetler Federasyonunun (TOBFED) düzenlediği Sürdürülebilir Gelecek Zirvesi, 21 Aralık 2023 Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirecek.

Otomotiv sektörü bu zirvede buluşacak
Otomotiv sektörü bu zirvede buluşacak
GİRİŞ 14.12.2023 11:58 GÜNCELLEME 14.12.2023 11:58

TOBFED'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye geneline yayılmış 300 bin KOBİ ve 1,5 milyon çalışanı temsil eden Federasyonun bu yıl üçüncüsünü düzenlediği zirve, başta otomotiv sektörü olmak üzere, iş, sanat, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarını buluşturacak.

Zirvede, ülke ekonomisine değer katan, sürdürülebilir bir gelecek için çalışan ve bu doğrultuda projeler geliştiren şirketler, "Gelecek Elimizde" ödülü ile ödüllendirilecek.

Zirvenin partnerleri arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası, Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK), Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), İŞKUR, Yeşilay, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi gibi kurumlar yer alıyor.

"Yeşil Bayrak" sisteminin tanıtımı gerçekleşecek

Zirvede, otomotiv sektörünün sürdürülebilir dönüşümü için önemli bir adım olan TOBFED "Yeşil Bayrak" sertifika sisteminin tanıtımı yapılacak ve sektörün sürdürülebilir dönüşümü başlatılacak.

TOBFED Akademi ve Kariyer Dijital Platformu’nun yol haritasının açıklanacağı ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği, bağımlılıkla mücadele gibi önemli alanlarda çok sayıda sosyal projenin kamuoyuna tanıtılacağı edileceği zirve öncesinde TOBFED ile Gazi Meslek Lisesi ve TSE arasında ayrı ayrı işbirliği protokolü imzalanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Araç Satış Sonrası Hizmetler Federasyonu (TOBFED) Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, zirveye sektör liderleri, akademisyenler, kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarından oluşan yaklaşık 600 konuğun katılmasını beklediklerini söyledi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.