Ford 1,9 milyon aracını geri çağırıyor

Ford, bazı donanım parçalarının araçtan koparak trafikte tehlike yaratma riskinin ortaya çıkması ile yaklaşık 1,9 milyon Explorer SUV modeli aracını geri çağıracak.

GİRİŞ 24.01.2024 16:41 GÜNCELLEME 24.01.2024 17:02
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

ABD'li otomobil üreticisi Ford, ABD'deki yaklaşık 1,9 milyon Explorer SUV'u geri çağırıyor. Geri çağırma, 2011 ile 2019 model yılları arasında üretilen Explorer'ları kapsıyor.

AP'nin haberine göre ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından yayınlanan belgeler, ön cama yakın tavan kaplamasını tutan klipslerin gevşeyebileceğini söyledi. Böyle bir durumda trim parçasının fırlayarak trafikte tehlike yaratacağı belirtildi. 

Belgeler, Ford'un ilk başta parçanın ağırlığının düşük olması nedeniyle geri çağırmaya karşı çıktığını söylüyor. Ancak şirket, ABD'li düzenleyicilerin sorunun bir güvenlik tehlikesi olduğunu belirlemesinin ardından geri çağırma kararı aldı.

Bayiler, klipslerin yerine oturduğundan emin olmak için parçaları inceleyecek. Şirket araç sahiplerine 13 Mart'tan itibaren bilgi verilecek.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • ali 5 ay önce Şikayet Et
  waw teknolojiye gel arabayı çağırınca geliyor ben kızımı otuz kere çağırıyorum gelmiyor
  Cevapla
 • SUVV 5 ay önce Şikayet Et
  Nedense bu otomobil devleri Türkiye ye hep kusursuz araç satar...
  Cevapla
 • Faig 5 ay önce Şikayet Et
  Burada şikayet etsen sonuç alamazsın onun için çağırmaya gerek yok.
  Cevapla