Bakan çok, alan yok! ikinci el oto fiyatları tekrar yükselişe geçti

İkinci el otomobil piyasasındaki durgunluk devam ederken Gaziantep'te pazar günleri açılan ikinci el oto pazarında yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Yoğunluğun aldatıcı olduğunu söyleyen alıcı ve satıcılar ise "Bakan çok ama alan az" dedi.

Bakan çok, alan yok! ikinci el oto fiyatları tekrar yükselişe geçti
Bakan çok, alan yok! ikinci el oto fiyatları tekrar yükselişe geçti
GİRİŞ 11.02.2024 14:23 GÜNCELLEME 11.02.2024 17:31
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

İkinci el otomobil fiyatlarına getirilen düzenlemelerle geçtiğimiz yıl sonlarına doğru düşüş eğilimi gösteren ikinci el oto fiyatları, yeni yıl ile birlikte tekrar yükselişe geçti. 

Gaziantep'te pazar günleri açılan ikinci el oto pazarında yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Yoğunluğun aldatıcı olduğunu söyleyen alıcı ve satıcılar ise, "Bakan çok ama alan az" dedi.

"Bakan çok, müşteri çok ama alan yok"

Gaziantep'te otogar civarındaki ikinci el oto pazarına araç almak için geldiğini söyleyen Ahmet Yaşar isimli vatandaş, "Piyasa biraz durgun. Bakan çok, müşteri çok ama alan yok. Fiyatlar yüksek. Satıcılar satamıyor, alıcılar alamıyor" dedi.

"Oto pazarında yoğun bir kalabalık var ama bu kalabalığın yüzde 80'i alıcı değil"

Muhammet Deniz isimli vatandaş ise satıcı olduğunu ve pazara gelen kalabalığın yüzde 80'inin sadece bakmak için dolaştığını ifade ederek, "Ben de bir satıcıyım. Piyasa baya bir durgun. İkinci el oto pazarında yoğun bir kalabalık var ama bu kalabalığın yüzde 80'i alıcı değil. Araçlara ve piyasaya bakmaya geliyor vatandaşlar. Alıcı sayısı çok az" şeklinde konuştu.

"320 bin kilometredeki bir araca 440 bin lira istiyorlar"

İkinci el oto fiyatlarının tekrar yükselmeye başladığını iddia eden Tevfik Yüksek isimli vatandaş ise "Piyasa çok pahalı şuanda, yani fiyatlarda hiç düşme yok. Hatta daha beter yükselme var. 320 bin kilometredeki bir araca 440 bin lira istiyorlar. Bu durumda biz nasıl araç alalım" diye konuştu.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 14
 • Kul Haakı 2 hafta önce Şikayet Et
  yükselecek diyenler bakın görü ya galerici yada satıcıdır mal elinde kaldı çünkü
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  araç kiralamak daha mantıklı daha uygun...
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  napsin insanlar hurda araçlara servet mi versinler...
  Cevapla
 • zulme dur de 2 hafta önce Şikayet Et
  Araba fiyataları altın ve dövize göre uygun şu piyasada durgunluk sebebi hergün altın döviz artacak diye manipülasyon yapanlar
  Cevapla
 • Osmanlı Başkenti 2 hafta önce Şikayet Et
  Ev sahipleride bir akıllansa Vicdanlı olanlara lafım olmaz,selam olsun onlara.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle