Tesla indirimlerine devam ediyor

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ABD'deki fiyatların bir indirim daha yapıldığını açıkladı. Yapılan açıklamda bu sefer indirimin geçici olduğu bildisi verildi.

GİRİŞ 11.02.2024 14:45 GÜNCELLEME 11.02.2024 17:27
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Daha önce Çin'de ve Avrupa'da indirime giden ve rakipleri tarafından eleştirilen Tesla, bu kez ABD fiyatlarını düşürdü. 

Tesla internet sitesinden yapılan duyuruda, Model Y'nin RWD ve Uzun Menzilli versiyonlarının fiyatlarında 29 Şubat'a kadar indirime gidileceği ve bu fiyatların 1 Mart'tan itibaren 1000 dolar veya daha fazla artacağı belirtildi. 

Model Y arkadan çekişli ve Model Y Uzun Menzilli versiyonları ABD'de 1000 dolar düşürülerek, 42 bin 990 dolar ve 47 bin 990 dolara indi. 

Duyuruya göre Model Y Performance versiyonunun ve diğer modellerin fiyatları değişmedi.

ÇİN VE ALMANYA'DA DA İNDİRİM YAPTI

Tesla, Çin'in ardından Almanya'da da fiyat indirimine gitmişti. Tesla'nın uyguladığı bu indirimler, rakipleri üzerinde baskı yaratma atağı olarak görülüyor.

2024'TE DAHA YAVAŞ BİR BÜYÜME ÖNGÖRÜYOR

Tesla'dan yapılan açıklamada, ekiplerin Teksas'taki "Gigafactory" adı verilen üretim tesisinde yeni nesil araç üzerinde çalıştığı ve bu nedenle bu yılki araç hacmindeki büyümenin geçen yıla kıyasla daha düşük olabileceği uyarısında bulunuldu.

Açıklamada ayrıca, "Uzun bir süre boyunca pek çok kişi elektrikli araçların sürdürülebilirliğinden şüphe duyuyordu. Bugün gezegendeki en çok satan araç elektrikli araçlar." ifadeleri yer aldı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • rAkon 2 hafta önce Şikayet Et
  tamam
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  elektrikli araç kesinlikle almam
  Cevapla
 • misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  satışlar düşüyor. artık daha fazla marka elektrikli araç üretiyor. yeni yeni markalar çıkıyor
  Cevapla