Skywell ve Leapmotor'dan hibrit kararı

Yüzde yüz elektrikli Skywell ve Leapmotor modellerini Türkiye'de temsil eden Ulu Motor, her iki markanın da hibrit modellerini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Skywell ve Leapmotor'dan hibrit kararı
Skywell ve Leapmotor'dan hibrit kararı
GİRİŞ 14.02.2024 15:52 GÜNCELLEME 14.02.2024 15:52

Türkiye'de bugüne kadar sadece elektrikli otomobilleri ile varlık gösteren Çinli otomobil markaları Skywell ve Leapmotor, hibrit güç seçeneğine sahip otomobillerini de getirmeye hazırlanıyor.

İki Çinli markanın Türkiye'de temsiliyet faaliyetlerini yürüten Ulu Motor'dan yapılan açıklamaya göre, Skywell'in tamamen elektrikli ET5 LR modelinin HT-i isimli hibrit versiyonu Türkiye'ye getirilecek.

Bu modelin 200 km'ye kadar elektrikli kullanım menzili sağladığı belirtiliyor.

Leapmotor’un hibrit C10 modelinin ise Avrupa için özel olarak tasarlanmış bir SUV olduğu aktarıldı. Bu otomobilde, EREV (Extended Range Electric Vehicle) olarak adlandırılan teknoloji yer alıyor.

Öte yandan, Ulu Motor'un, 2024 başında yürürlüğe giren elektrikli araç ithalatı tebliğinde yer alan gerekliliklerden biri olan 20 yeni servis noktası için çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.