Tatilden dönecek sürücülere uyarı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, bayram tatilinden dönecek sürücülere uyarılarda bulundu.

Tatilden dönecek sürücülere uyarı
Tatilden dönecek sürücülere uyarı
GİRİŞ 12.04.2024 12:20 GÜNCELLEME 12.04.2024 12:20

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı tatilinden dönecek sürücüleri aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemerini takmaları konusunda uyardı.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bayram tatillerinde trafik kazalarının arttığına dikkati çekti.

Kazalarda çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğine ve yaralandığına işaret eden Palandöken, sürücülere, trafikte yaşanabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak tatil dönüşlerini son güne bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.

Palandöken, trafik kurallarına uyulmasının önemini vurgulayarak, "Her yıl olduğu gibi kazaya en çok sebebiyet veren aşırı hızdan kaçınılmalı, hiçbir bahaneye sığınmadan emniyet kemeri takılmalı, trafikte cep telefonları kullanılmamalı, vatandaşlarımız hız limitlerine uymalı, kör noktaları gözden kaçırmamalı." ifadelerini kullandı.

Şoförlerin her iki saatte bir 15 dakika dinlenmeyi ihmal etmemeleri gerektiğini belirten Palandöken, "Özellikle gece yolculuk yapan vatandaşlarımız, sabah güneşin doğmasına yakın vücutta artan uyku isteğiyle inatlaşmamalı. En azından bir veya iki saat müsait bir alana araçlarını çekip uyku ihtiyacını karşılamalı. Unutulmamalıdır ki varacağımız yere geç gitmek hiç gidememekten her zaman daha iyidir." değerlendirmesinde bulundu.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.