Fiyatlar yüzde 20 geriledi! "Araç almanın tam zamanı" önerisi yapıldı

2. elde bayram öncesi de durgunluğunu koruyor. Araç fiyatları ortalama yüzde 20 gerilerken, piyasada araç bolluğu yaşanıyor. Araç seçeneklerinin çok fazla olduğunu söyleyen oto galericiler, araç almak için doğru zaman olduğunu belirttiler.

Fiyatlar yüzde 20 geriledi! "Araç almanın tam zamanı" önerisi yapıldı
Fiyatlar yüzde 20 geriledi! "Araç almanın tam zamanı" önerisi yapıldı
GİRİŞ 11.06.2024 10:14 GÜNCELLEME 11.06.2024 10:15
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Bir süredir hem fiyatları hem de hareketliliği azalan ikinci el araç piyasası, bayram öncesi de aynı havayı koruyor. Piyasada araç bolluğu yaşanırken, araç seçenekleri de artmış durumda. Oto galericiler bayram öncesinde uygun fiyatlı araçların satıldığını söyledi.

Oto galericiler, araç almak isteyenler için satın almanın doğru zaman olduğunu belirtti. Öte yandan oto galericiler, mevduat faizlerinin yüksek olmasının da piyasada durgunluk oluşturduğunu söyledi. Fiyatların yüzde 20 düştüğünü söyleyen galericiler, ilerleyen dönemde sıfır araçlara zam gelmesini beklediklerini kaydetti."TEMMUZ’DAN SONRA SIFIR ARAÇLARDA FİYAT ARTIŞI YAŞANABİLİR"

Oto galerici Gürkan Keleş, ikinci el otomobil piyasasının şu dönemde durgunlaştığını söyleyerek, "Bayram üzeri şu anda daha uygun olan araçlar satılıyor. İkinci el araç fiyatları da gerilemiş durumda. Sıfır arabalarda da fiyatlar biraz geriledi. Araç fiyatları ortalama yüzde 20 geriledi. Biniciler için şu anda araç alma zamanı. Sürücüler şu anda araba alabilir. İlerleyen dönemde araba fiyatlarının yükseleceğini düşünüyoruz. Temmuz’dan sonra sıfır araçlarda fiyat artışı yaşanabilir. Zamlar gelirse, ikinci el piyasasına da otomatik olarak yansıyacaktır. Yüksek fiyattan araç alan biniciler ise araçlarını şu an satmıyorlar. Biz oto galericiler olarak fiyatlarımızı geri çektik" ifadelerini kullandı.

"İKİNCİ EL PİYASASINDA ESKİDEN ARABA BULUNMUYORDU ANCAK ŞU ANDA ARAÇ BOLLUĞU VAR"

Daha önceki bayramlarda hareketliliğin daha çok olduğunu söyleyen Keleş, ''Arabasını satıp mevduat faizine yatıran vatandaşlar da var. Ancak araba fiyatları düşmeyecek, elbet yükselecek diye düşünüyoruz. İkinci el piyasasında eskiden araba bulunmuyordu ancak şu anda araç bolluğu var. Araba çeşitleri bu dönemde çok fazla" dedi.

KAYNAK: İHA
Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 24
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Acelesi olmayanlar 7.07.2024 beklesin araçlarda güvenlik yasası geleceği için fiyatlar daha da düşecek. Bi de bu galerici tayfasına hala inanan varmıdır acaba ;)
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  çok beklersiniz çok
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Daha da düşecek. Şişirilmiş araç fiyatları ile milleti soydunuz . Almayın kardeşim bu fiyatlar %50 düşmesi gereken fiyatlar. Ayrıca %20 fiyat düştü ise bir algı o kadar fiyat düşmedi. Yükselecekmiş , kimse araç almaz ise siz o fiyatları değil yükseltmek daha da geri çekeceksiniz. Eğer birlik olursak tüm yiyicilerin aldıkları elinde patlayacak ve normal fiyatlara dönmek zorunda kalacakla
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Evet kinci el değil ,sıfır alma dönemi
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Temmuzdan sonra çok büyük oranda zam gelebilir. Artık sıfır araçlarda güvenlik standartları geldi ayrıca faizlerde muhtemelen düşecek ihtiyaç olan herkes araca yüklenecek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle