TOGG dünyada büyük yankı uyandırdı: 'TeknoTürkler geliyor'

TOGG'un ABD'de dünya lansmanına çıkmasının ardından Yabancı basında otomobil uzmanları TOGG ile ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu. En dikkat çekici yorum ise 'TeknoTürkler' oldu.

GİRİŞ 18.01.2022 06:29 GÜNCELLEME 18.01.2022 09:40
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), ilk defa uluslararası arenada boy gösteren TOGG, dünya otomotiv sektöründen büyük beğeni topladı.

Yerli otomobil TOGG’a övgü: Avrupa’yı fethetmeye hazır!Yerli otomobil TOGG’a övgü: Avrupa’yı fethetmeye hazır!

Fuar boyunca hem yabancı basın hem de küresel otomotiv devleri TOGG’u hayranlıkla izledi. Ancak Türkiye’de bazı yayın kuruluşları ve sosyal medya trolleri “Fuarda görülen otomobil bu hâliyle yollara çıkmayacak” şeklinde bilinçsizce yorumlarda bulundu.

Türkiye’nin mega projelerine çamur atmayı görev bilen bu kesimlerin, küresel otomotiv sektöründen bihaber olduğu da ortaya çıkmış oldu. TOGG tarafından bu tür haberler ve yorumlarla ilgili bir açıklama yapma gereği duyulmazken sektör temsilcileri “Bu tür organizasyonlarda ‘vizyon otomobilleri’ sergilenir, bu da markanın gelecek planları hakkında insanlara öngörü sağlar. Birçok marka uzay çağı tarzı otomobillerini bu fuarda sergiledi, ama hiçbir ülkeden ‘Bu araç böyle yola çıkmayacak’ şeklinde yorumlar gelmedi” diyerek, yapılan yorumlara cevap vermiş oldu.

YENİ BİR ÇAĞ AÇACAK

TOGG’un dünya sahnesine ilk adımı, yabancılar tarafından ‘TEKNOTÜRKLER’ geliyor diye yorumlandı. Otomotiv dünyasının önemli isimleri TOGG gördükten sonra “Bu tür işleri Çinlilerden beklerdik. Pandemiye rağmen Türkler bizleri çok şaşırttı. Bir Apple ve Samsung’un son teknolojik ürünü gibi görünüyor. TOGG dünya otomotiv sektöründe yeni bir çağ başlatacağa benziyor” gibi yorumlar yapıldı.

YORUMLAR 74
 • Turan göktuna 4 ay önce Şikayet Et
  Kalın yerli kafalılar hep kusur noksan arıyrlar yaptıklarızlarara super bir makine gururumz dur her şey topraklarımızda yapılan her şey
  Cevapla
 • Logo 4 ay önce Şikayet Et
  Tasarım çok iyi ama logo TRenault gibi
  Cevapla
 • ali 4 ay önce Şikayet Et
  önemli olan türkiyede üretilip milletin alması değil..nekadar çok yutdışına satarsan o kadar çok katma değer demek
  Cevapla
 • emekli öğretmen 4 ay önce Şikayet Et
  Toggun başarılı satışları yakalamasında çok büyük bir engel ab gümrük birliği anlaşmasıdır ki bu güne kadar revize edilmedi,otomotiv sektöründe ithal ile yerli arasında vergi farkı uygulanamıyor,bunu yapamazsak toggun işi çok ama çok zor.
  Cevapla
 • otokolik 4 ay önce Şikayet Et
  Üretmek kadar satabilmekte aynı öneme sahiptir,halkın alım gücüne hitap etmezse hayal kırıklığı oluşur,buna çok dikkat etmeliyiz,araba sevdamız heba olmamalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle