Rusya'dan Renault kararı!

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Fransız şirketi Renault’un Rusya’daki tüm varlıklarının Rus devletine devredildiğini duyurdu.

GİRİŞ 16.05.2022 10:10 GÜNCELLEME 16.05.2022 10:29
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Renault ile şirketin Rusya’daki tüm varlıklarının Rus hükümeti ve Moskova belediye yönetimine devredilmesi konusunda anlaşma imzalandığı belirtildi.

Anlaşmaya göre, Renault Rusya’nın tüm payının Moskova belediye yönetimine devredildiği, Fransız şirketin, ülkenin en büyük otomobil şirketi Avtovaz’daki yüzde 68 payının ise NAMI adlı Rus enstitüsüne geçeceği kaydedildi.

Renault Scenic modelinin fişini çektiRenault Scenic modelinin fişini çekti

Açıklamada, Renault’un Avtovaz’daki payını 6 yıl içerisinde geri alma hakkına sahip olduğuna işaret edildi.

1 RUBLELİK DEVİR

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, 27 Nisan’da yaptığı açıklamada, Renault’un Rusya’daki varlıklarının sembolik “1 ruble” karşılığında devredileceğini duyurmuş, şirketin Rusya’daki faaliyetlerini durdurması nedeniyle alternatif bulmak zorunda olduklarını söylemişti.

Renault, yaptırımlar nedeniyle Rusya’daki fabrikasında üretimi durdurma kararı almış, Avtovaz için seçeneklerini gözden geçirdiğini duyurmuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin önerdiği, ülkeden ayrılma kararı alan yabancı şirketlere devlet tarafından yönetim atanmasına yönelik teklifi desteklemişti.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 16
 • Hakikat 1 ay önce Şikayet Et
  işte bunu biz ne yazıkki yapamıyoruz
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  araç fiyatları yarı yarıya düşecektir
  Cevapla
 • Kenan kılıç 1 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş gözünü seveyim azıcık mantıklı yaz da biz de gülmeyelim
  Cevapla
 • Cesur AdAm 1 ay önce Şikayet Et
  Ya acıkcası Bu seçimlerde çok teredüdüm vardı ama Erdoğoanın izledi politika bence güzel. ve Kemal ve Ekrem v.s. pek böyle kurt siyasetçiler olduğunu düşünmuyorum hatta kızmasınlar ama Ekremi Ukraynanın başındaki Zelenskiye çok benzetiyorum. Artım eminim 2023 seçimlerinde oyun yine TAYİP BEYE. (Alım Güçümüz çok düştü kafam çok karışık ama ÜLkem dimdik Tüm heybetiyle ayakta. ALLAH CC yinede isim vermiyorum duğalarımda hayırlısı kimse onu başa getirsin. ve en doğru kararları almayı nasip etsin)
  Cevapla
 • Nedim 1 ay önce Şikayet Et
  Böyle adımlar Türkiye’de yapabilse Türkiye Fransa daha iki ay önce düşmanca tavır vardı.Yunan’a rafael vermesi gibi adımlar yaparsa
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Yakında Rusya ile birleşelim Avrupa'yı ve Amerika'yi yok edelim
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  orda ihtilal olmayaydı türkiye yi komple ele geçirmişlerdi
  Cevapla
 • Fatih61 1 ay önce Şikayet Et
  Tarihimizi okumani tavsiye ederim. Osmanli nin 5 gunu gecmisse bunun 3'u Rusya'ya karsi harptir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle