Yerli otomobil TOGG için heyecanlandıran gelişme! Tarih belli oldu

Yerli otomobil TOGG için fabrika açılışının 29 Ekim'de gerçekleşeceği bildirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 'İnşallah martta da TOGG'u Muş'un yollarında göreceksiniz.' ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 04.08.2022 12:07 GÜNCELLEME 04.08.2022 20:12
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Ziyaretlerde bulunmak üzere Muş'a gelen Hisarcıklıoğlu, Belediye Başkanı Feyat Asya'yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Muş Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığındaki istişare toplantısına katılan Hisarcıklıoğlu, Muş'un, tarım ve hayvancılıkta çok önemli bir kent olduğunu ancak ovanın istenilen şekilde değerlendirilmemesinden üzüntü duyduğunu ifade etti.

TOGG, nefes kesen 'Konsept Akıllı Cihazını' Zorlu Center'da sergilediTOGG, nefes kesen 'Konsept Akıllı Cihazını' Zorlu Center'da sergiledi

Yerli otomobil Togg Avrupa için tarih verdi!Yerli otomobil Togg Avrupa için tarih verdi!

TÜRKİYE'Yİ BESLEYEBİLECEK

Ovanın akıl ve ilim yoluyla ekilip biçilmesi durumunda tüm Türkiye'yi besleyebileceğini belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

"Şu anda böyle bir ovanın içindeyiz. Türkiye'yi bura besler, geri kalan tüm ovaları da dünyaya göndeririz. İnşallah o günleri de göreceğiz. Türkiye'nin en fazla mera alanına sahip illeri arasındayız. 3,5 milyon dönüm mera, 800 bin dönüm çayır alanı var. Meralar tamamen doğal. Bu sayede süt, et, yağ ve peynir tamamen organik ama bu nimetin hakkını tam veremiyoruz. Muş'ta hem tarım hem de hayvancılığa bağlı sanayiyi de geliştirmemiz lazım."

Yeni tip koronavirüs sürecinde dünyanın en stratejik sektörünün tarım ve hayvancılık olduğunun anlaşıldığına dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

"Pandemi, Rusya-Ukrayna Savaşı gösterdi ki tarım ve hayvancılık dünyanın bir numaralı sektörüdür. Yıllardır bunu söylüyorum fakat kimseye dinletemedim. Son 10 yılda fiyatı artan ürünler nedir diye bakın, altın, petrol ve kıymetli maden aklınıza ne geldiyse. Son 10 yılda tarım ve hayvancılık ürünleri açık arayla birinci. Allah size büyük bir nimet vermiş. Muş Ovası elimizin altında bakir vaziyette. Muş'ta genç ve dinamik bir nüfusumuz var. O yüzden emek yoğun sektörleri de buraya çekmeliyiz."

"MARTTA TOGG'U MUŞ'UN YOLLARINDA GÖRECEKSİNİZ"

Türkiye'nin 120 yıllık hayalini gerçekleştirmek için önemli bir adım attıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, "Türk iş dünyası adına aldığımız görevi hakkıyla yapalım diye 120 yıllık insanlarımızın hayali, 1960'ta yarım kalmış bir rüyamız vardı. Geçen hafta sonu Gemlik'te fabrikanın gidişatını gördük, bilgilerini aldık. Allah nasip ederse Türkiye'nin kendi markasını taşıyan yüzde 100 elektrikli otomobilinin açılışını 29 Ekim'de gerçekleştireceğiz. İnşallah martta da TOGG'u Muş'un yollarında göreceksiniz." diye konuştu.

Bütün iş dünyası örgütlerinin yönetiminde olduğunu, yeni tip koronavirüsü en az hasarla atlatan ülkenin Türkiye olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bakanlara ve bürokrasiye ilettikleri 230 talebin yüzde 97'sinin çözüldüğünü vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'nin her coğrafyasında söylediğim bir şey var. Zengin olmanın yolu yatırım ve ticaretten geçer. Ticaretin de tek istediği şey huzurdur. Huzur olmayan yerde ticaret ve zenginlik de olmaz. Bunu akıldan çıkarmayalım. Komşudaki ateş bize zarar verir. Şehrimizde, ülkemizde, coğrafyamız ve dünyada huzur istiyoruz. Bunun hepsi olmadan insanların gülebilmesi, rahat edebilmesi ve açlıktan kurtulabilmesi mümkün değil." ifadelerini kullandı.

Muş TSO Başkanı Erdal Koç'un da konuşma yaptığı toplantıya, Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, TOBB Yönetim Kurulu üyeleri Engin Yeşil ve Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şadan Eren, Ankara Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Deryal, çevre il ve ilçelerden oda ve borsa başkanları katıldı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 21
 • HAKAN 1 hafta önce Şikayet Et
  Ya daha iyisini biz yapacağız demiyorlar siyasiler!! Kapatacağız diyor!!! Bu nasıl mantık!!!!
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  TOGG u devlet mi yapıyor da devlet kapatsın. Özel şirket bize ne ki?
  Cevapla
 • HAKAN 1 hafta önce Şikayet Et
  CHP GELİRSE İKTİDARA TOGG ' U KAPATACAKMIŞ!AKP PROJESİ DİYE. İTİRAF ettiler.....
  Cevapla
 • Vatansever 1 hafta önce Şikayet Et
  Abi arka koltuklarda fabrika hatası var. Bir koltuk eksik
  Cevapla
 • Osmanli 1 hafta önce Şikayet Et
  Aynen spot tarz olmus biraz soforle 4 kisi toplamda bincek araca 5 kisi olmuyor demekki. Araba muazzam hayal gibi yerli olmasi alamazsakta gorecez yollarda hep yabanci araclara hayran kaliyorduk rabbim utandirmasin insallah
  Cevapla
 • Hakkı Dost 1 hafta önce Şikayet Et
  İnşaalah. sağlıklı gıda bir devletin en önde gelen politikalarından biri olmalı. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın."
  Cevapla
 • Misafir Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  81 tane ilk üretim 81 vilayete yollansın bu hergün bir ilçede zaman geçirsin tanıtım böyle olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle