Boşnak imamın 190'ıncı bayram heyecanı!

"Bosna Hersek'in en yaşlı imamı" unvanına sahip 96 yaşındaki Macic, heyecanla 190'ıncı bayramını karşılamaya hazırlanıyor.

Boşnak imamın 190'ıncı bayram heyecanı!
Boşnak imamın 190'ıncı bayram heyecanı!
GİRİŞ 24.06.2017 13:33 GÜNCELLEME 24.06.2017 13:35
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ülkenin güneyindeki Konjic'e bağlı Dubocanin'de 40 yıldan fazla imamlık yapan Macic, uzun ömrüne sığdırdığı anılarını paylaştı.

Eşi 2008 yılında vefat ettikten sonra Konjic'in Tuleg köyünde oğlu ile yaşamaya başlayan Macic'in 7 çocuğu, 21 torunu ve 17 de torununun çocuğu bulunuyor.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, 1942 yılında medreseden mezun olan ve Dubocanin köyüne imam olarak atanan Macic, 40 yıldan daha uzun süre bu köyde çalıştıktan sonra 1986 yılının haziran ayında emekli oldu.

Emekliliğin kendisi için hiçbir şey ifade etmediğini söyleyen Macic, "Savaş yıllarında da buradaki Müslümanlarla birlikteydim. Ne savaş yıllarının zor şartlarında ne de savaştan sonra insanları ırklarına göre ayırmadım. Benim için insandan çok, insanlığı önemli." dedi.

'ORUCA HİÇ ARA VERMEDİ'

Arif Macic'in 62 yaşındaki oğlu Faruk da bu yıl babasının oruçlu geçirdiği 90'ıncı ramazanını uğurlamaya hazırlandığını vurgulayarak, "Oruca hiç ara vermedi. Savaş yıllarında bile ibadetlerini aksatmadı." dedi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
bosna
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • hür adam 3 yıl önce Şikayet Et
    dini olması gereken unsurda yasayanlar uzun ömürlü oluyo dikkat edersek
    Cevapla
  • osmanlı 3 yıl önce Şikayet Et
    allah sıhhat afiyet versin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Dünya devi banka cevabını açıkladı: Bitcoin mi altın mı?