TÜM YORUMLAR

Moğolları ilk kez durduran Harzemşah'ın mezarının yeri belirlendi
Moğolları ilk kez durduran Harzemşah'ın mezarının yeri belirlendi
GÜNCEL
19 Şubat 2021, 12:07
Moğolları ilk kez durduran Harzemşah'ın mezarının yeri belirlendi
Süleyman Şah'ın oğlu Sultan 1'inci Kılıçarslan ile kızı Saide Hatun'un Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki mezarlarının bulunmasının ardından Büyük Selçuklu Devleti'nin mirasçısı olarak 11'inci yüzyılda kurulup, yaklaşık 200 yıl hüküm süren ve Moğolları ilk defa durduran Harzemşahlar Devleti'nin son hükümdarı Celaleddin Harzemşah'ın mezarının da Silvan'da olduğu belirtildi
YORUMLAR 14
 • BEN 9 ay önce Şikayet Et
  celaleddin haezemşah moğollorı durduramamıştır. moğollarla mücadele etmiştir ama moğollar selçuklular ile harzemşahları birbirine vurdurup harzemşahları yıktırtmıştır. Aksine Bu MOĞOL FİTNESİ İÇİN Selçuklular ile birleşeceğine Selçuklular ile mücadele etmiş ve Harzemşahları Selçuklular yıkmıştır
  Cevapla
 • Sakaryali 9 ay önce Şikayet Et
  Bir zaman İslâm kahramanlarından ve Cengiz'in ordusunu müteaddid defa mağlub eden Celaleddin-i Harzemşah harbe giderken, vüzerası ve etbaı ona demişler: "Sen muzaffer olacaksın, Cenab-ı Hak seni galib edecek." O demiş: "Ben Allah'ın emriyle, cihad yolunda hareket etmeye vazifedarım, Cenab-ı Hakk'ın vazifesine karışmam; muzaffer etmek veya mağlub etmek onun vazifesidir." İşte o zât bu sırr-ı teslimiyeti anlamasıyla, hârika bir surette çok defa muzaffer olmuştur. (Bediüzzaman Said Nursî)
  Cevapla
 • Okur 9 ay önce Şikayet Et
  Harzemsah Celalettin Mengu Birti, Moğollar durduramamis ama Alaaddin Keykubat ile savaşarak hem kendini hem de Selcuklunun yıkılmasına neden olmuştur.
  Cevapla
 • Abdullah 9 ay önce Şikayet Et
  Moğolları durdurduğu filan yok. Bilakis Moğalları Anadoluya çeken bir paratoner olmuş. Hayatı Eyyubi, Selçuklu ve diğer müslüman devletlerle savaşmakla geçmiş bir adam. Bütün bunlar olurken Endülüs yanıyordu.
  Cevapla
 • Davut 9 ay önce Şikayet Et
  Benim bildiğim bir Yassıçemen Savaşı var. Müslüman devletlerle başka hangi savaşları yapmışlar.
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Cahil cahil konuşma tarih oku kimden bahsettiğini daha anlamamiş cahil
  Cevapla
 • İslam Tarihçisi 9 ay önce Şikayet Et
  Moğolları Müslümanların başına bela eden Harzemşahlardır. Ayrıca Moğollar ilk onları yıkmıştır. Tarih kitapları Celaleddin Harzemşah'ın zulümleriyle doludur.
  Cevapla
 • Sıtkı 9 ay önce Şikayet Et
  Moğulları nasıl Müslümanların başına bela etmiştir? Yaptığı zulümler hakkında biraz bilgi verirmisin üsdat? Sizde o cevheri görüyorum hadi anlatın.
  Cevapla
 • Ümit 9 ay önce Şikayet Et
  Sen besmele çektin mi Celaleddin Harzemsah ismini kullanırken. Rumuzun çok komik bu arada. Atan olarak Türkleri kabul etmiyorsun o çok belli. Akıllı ol!!
  Cevapla
 • harun 9 ay önce Şikayet Et
  ne kadar zalimiz degilmi muslumanlar olarak kisisel cikarlarimiz dinimize hizmetten daha agir bastigi zaman dine darbe vurmaktan dine hizmet edenleri satmaktan hic cekinmiyoruz ondan sonra basimiza bir felaket geldigindede hiristiyanini yahudisini sucluyoruz oysa asil suclu biziz dinimizin emirlerini yerine getirmiyoruz
  Cevapla
 • e iyi olmus 9 ay önce Şikayet Et
  Selçuklulara saldırsın ahlatı işgal etsin mogol varken müslümanlara saldırsın biz de aferin diyelim öyle mi? hakkını vermiş bunun ahlatta kardeşini kaybeden aslan.
  Cevapla
 • Sakaryali54 9 ay önce Şikayet Et
  İşte tipik bir munafiklik örneği. Sen ve senin zihniyetin yüzünden zaten alem-i İslam birlik olamıyor. Sana da birgün "e iyi olmuş" derler...
  Cevapla
 • okan 9 ay önce Şikayet Et
  Allah Rahmet etsin. Ecdad ne kadar büyük ne kadar cesur. Biz ise bi idamı getiremedik. demokrasi bazılarına 22 beden geniş geliyor.
  Cevapla
 • Veysel 9 ay önce Şikayet Et
  Selam tarihi anmak bilmek ve bilgilendirmek iyidir. Sağ olun. Ama anlattığınızı çok tekrarliyorsunuz okumak şefkimi kaybedip kapatmak zorunda kaldım. Neden??
  Cevapla