‘Sil baştan’ yalpalaması

.

  • GİRİŞ09.08.2022 09:24
  • GÜNCELLEME12.08.2022 09:45

Fenerbahçe’nin dizilişi 4-1-3- 2 değil. Kağıt üzerine öyle yazsanız da dünkü oyuncu özellikleri gereği öyle değil. Bu takımı 4-2-2-2 olarak da görebilirsiniz. Ama bana sorarsanız dünkü 11 ile bu takım 5-0-5 oynuyor. Bu oyunda doğru yerleşip, hamle zamanlamasını iyi yapamazsanız iki hat birbirinden kopuyor. Bu da uzun geri koşulara yol açıyor. Emre Mor ve Rossi, Arao’yu tamamlama konusunda pek de uygun oyuncular olarak gözükmüyor. Bu pozisyonda oynadıklarında ikisi de Amerikan futbolu koşucuları gibi. Fenerbahçe pas yapamadı. Akın sürekliliği de sağlayamadı. İlk yarının hikayesi bu. Son dakikada gelen güzel kontra golü ve penaltı dışında rakip kaleye isabet eden şut yok. Rakip ceza sahasında topla buluşma ise 8.

Ümraniye baskıyı kırdı

İkinci yarının başında İsmail oyuna girip rakip alana iyi yayılınca bu kez baskı bir süre sonuç verdi. Kiev ve Slovacko maçlarındakine yakın bir baskı oluştu. Ama Ümraniye hızlı çıkışlarla bunu kırdı. Kim’ingidişi sonrası Osayi’nin geri koşuları artık daha da önemli. Bu olmayınca hele de böyle boş bir orta sahayla savunma kırılganlaştı. 3’lüye dönüş de bunu gidermedi. Ümraniye’nin korner organizasyonlarıyla gelen iki golü Fenerbahçe’nin kornerlerde ne savunma ne hücumda bir plan ortaya koyamayışı da oyunda dengeyi belirledi. Fenerbahçe yine bir ‘sil baştan’ yalpalaması yaşıyor. Jesus’un orta sahayı sağlam tutacak, top yapabilecek bir ekip kurması ve bunda ısrar etmesi lazım.

Yorumlar1

  • mehmet 3 ay önce Şikayet Et
    Mehmet bey görüşlerine saygı duyuyorum ama bence fbmc 11111111111, 122222 13331, -1444,155 gibi dizilişlerle oynasa daha iyi sonuçlar alır. fb sistem sorunu yaşamaz çuvallar dolusu oyuncusu var.
    Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat