Savunmanın katkısı artmalı

Jesus'un savunmayı oturtması şart. Çünkü Ümraniye maçından farklı olarak, orta saha daha doğru kurulmuşken de sorun devam etti. Savunma güvenliği açısından değil. Dün sorun, oyunun kurulumu ve oyun çeşitliği açısından ortaya çıktı.

  • GİRİŞ12.08.2022 09:45
  • GÜNCELLEME13.08.2022 10:13

Skor sıkıntısı olmayan bir maçta Fenerbahçe'nin gole kadar pozisyon vermemesi iyi. Ama bunu savunma 4'lüsü artı İsmail'i oyuna hiç katmadan yaptı. Rakibin maçın başında yaptığı presten neredeyse pasla hiç çıkamadılar. İsmail, Crespo ve Arda sahadayken; Rossi ve Bruma'nın deliciliği rakip için bir tehditken ve Serdar da pivotluk işini golde de görüldüğü üzere gayet iyi bilirken, bu savunmanın bunu rahatlıkla becerebilmesi lazım. Hiç yapamadılar ve Altay sürekli uzun vurmak zorunda kaldı.

Rakip bu kadar skora mecbur ve risk almışken, Fenerbahçe savunma hattı bundan yararlanabilmeli. Bu duruma karşı çıkan oyuncu Crespo oldu, ama oyunu hızlandırıp baskıdan çıkabilmek için uyumlu üçgenlerin parçası olmaya ihtiyacı var. Luan Peres ve Lemos'un bu konuda ona yardımcı olduklarını söylemek zor. Yenilen goldeyse korkunç bir amatörlük ve uyku hali vardı. Bunlar hızla çözülmesi gereken büyük problemler. Peres'in transfer edilmesinin sebebi bunları çözme konusunda alternatif yaratmakken, sorunun iki maçta daha da büyümüş olması ilginç. Bunlar halledildikten sonra öndeki basit tercih hatalarını ve top kayıplarını konuşabiliriz. Sakatlar döndükten sonra bu hat tamamen değişebilir de.

FANATİK GAZETESİ

Bu yazıya ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat