Bay Kemal’in PKK, FETÖ ve küresel çetelerle ilişkileri değişmedi, değişmez

.

  • GİRİŞ27.05.2023 09:21
  • GÜNCELLEME27.05.2023 09:21

PKK’nın siyasi uzantısı HADEP üzerinden Kürt vatandaşlarımızdan seçimleri etkileyecek bir destek alabileceğini sanan ve yaptığı kirli pazarlıklarda terör örgütüne ve siyasi uzantısına ihanet derecesinde vaatlerde bulunan Bay Kemal, bu yanlış politikalarından dolayı 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerde hezimete uğramıştı.

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri öncesi ‘Seçim Stratejisi’ni değiştirerek milliyetçi tabana oynamak için harekete geçmesi, içine düştüğü acziyetin bir sonucudur.

HDP destekli koalisyona ırkçı söylemleriyle tanınan Ümit Özdağ’ı yanına alarak yeni bir siyasi sinerji oluşturma gayretleri ise beyhude bir uğraştır.

Çünkü yıllardır söylem ve ilişkileriyle bölücü ihanete hamilik ederek toplumun sinir uçlarıyla oynayan, milletin değerlerini ve ülkenin egemenliğini hiçe sayan Bay Kemal’in oy kapma derdine düştüğünü bu millet çok iyi biliyor.

Türk devletinin egemenliği ve bağımsızlığını hedef alan bölücü ihanetin yıllardır istediği ‘Özerklik’, ‘Anadilde eğitim’ ve ‘Anayasa değişikliği ile ‘Türkiye’nin kurucu unsurları Türkler ve Kürtlerdir’ ibaresinin ilave edilmesi ile terörle mücadele kanununun sonlandırılarak, PKK terör örgütüne yönelik operasyonların durdurulması gibi şartları demokratik haklar kabul eden ve bu hakları tanımayı vaat eden Bay Kemal’di.

HDP ile gizli pazarlıkları “100 yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz” şeklinde küstah tehditlerde bulunan HDP’li Sırrı Sakık, kirli pazarlığı ifşa ederek Bay Kemal’e kapalı kapılar ardında verdiği sözleri kamuoyuna açıklaması gerektiğini söylemesine ise Bay Kemal sesiz kalmıştı.

Kısacası, kanlı terör örgütü PKK’nın elebaşlarının destek açıklamalarından fevkalade memnun olan Bay Kemal, 14 Mayıs seçimleri öncesinde Osman Kavala’ya ve Selahattin Demirtaş’a özgürlük naralarını bu millet unutmadı. 

*

Seçimlerde aldığı oy oranı ile kazanamayacağını anlayınca, seçim paradigmasını değiştirdiğini açıklayan Bay Kemal, makam vaadiyle ırkçı Ümit Özdağ’ı yanına alması, içine sürüklendiği kaybetme korkusunun çılgınlığı ve yaşadığı savurganlığın en bariz örneğidir.

“Ben terör örgütleri ile masaya oturmadım oturmam” açıklamasıyla Bay Kemal’in, bir anda vatansever bir Türk milliyetçi kesilmesi inandırıcı olmadığı gibi ‘Seçim Stratejisi’ni bir gecede değiştirmesinin ona hiçbir şey kazandırmayacağı gibi çok şey kaybettireceğini 28 Mayıs akşamı görecektir. 

Şu bir gerçek:

Bir insanın bir gecede değişmesi onun kaypaklığını, tutarsızlığı ile samimiyetsizliğini gösterir.

Yıllarca 15 Temmuz FETÖ ihanetinin “kontrollü darbe” olduğunu iddia eden, “PKK’ya terör örgütü dersem propagandasını yapmış olurum”, “YPG bir terör örgütü değil, halkının özgürlüğü için savaşan bir örgüt” şeklindeki ifadelerini unutan Bay Kemal’in şimdi Fetullahçısıyla, PKK’sıyla mücadele etmiş bir siyasetçi görüntüsü vermeye çalışmasına bu saatten sonra ona kimse inanmaz ve ona kimse güven duymaz.

Bay Kemal’in seçim stratejisi değişmiş olsa da tarafı asla değişmedi. Onun FETÖ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerine yakınlığı ile küresel çetelerle ilişkisi “Kırk yıllık kani olur mu yani” atasözü misali bitmedi, bitmez.

Saf yerine koyduğu bu millet, 28 Mayıs akşamı saf olmadığını gösterecek ve Bay Kemal’e “BAY BAY KEMAL” diyecek.

Yeni Akit

Yorumlar1

  • Cihad 6 ay önce Şikayet Et
    Kaleminize sağlık noktayı koymuşsunuz, ölümüne Reisleyiz her daim ölümüne...
    Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat