Suriyeli Müslümanlardan niçin nefret ediyorlar?

 • GİRİŞ05.08.2022 09:00
 • GÜNCELLEME05.08.2022 09:00

ABD’nin talimatı ile Türkiye’de askeri darbe yapan Muzaffer Özdağ’ın oğlu Ümit Özdağ, Suriyeli kardeşlerimize karşı çirkin saldırılarına devam ediyor. Dağdan gelip bağdakini kovan yani dedesi Dağıstan’dan gelip sığınmacı kardeşlerimizi bu vatandan kovmaya çalışan bu faşistin “Müslümanlar ile ne alıp veremediği var?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Maide Suresi 54 Ayet mealinde Allah şöyle buyurmuştur: “Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da izzetli ve şiddetlidirler; Allah yolunda cihat eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah’ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir.”

İslam tarihine baktığımız zaman bu ayette geçen konuya muhatap olmuş en önemli millet; Türklerdir. Cengiz Han, Moğol çapulcuları ile Müslümanlara saldırdığında karşısına Celalettin Harzemşah isimli bir yiğit çıkmış acımasız Moğol askerlerini Cengiz Han’ın karşısında doğrayıp Cehenneme göndermiştir.

Keza Haçlı çapulcuları da Cengiz Han gibi İslamiyet’i ortadan kaldırmak için saldırmışlardı. Karşılarına Kılıç Arslan isimli cengâver Türk evlatları çıktı. Birinci ve İkinci Kılıçarslan, defalarca Haçlı ordularını Anadolu’nun göbeğinde doğrayıp Cehennemin dibine gönderdi. Daha sonra Allah, Türk Milleti içinden öyle cesur ordular çıkardı ki; Haçlı Orduları, Osmanlı askerleri tarafından biçilip yok edildi.

İşte Karahanlı, Harzemli, Selçuklu ve Osmanlı Türkleri, kendilerini İslam’a feda edip ayette geçen “Allah onları sever” hükmüne mazhar olmuşlardır. Bu, Allah’ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir. Tarihte İslam için kendini feda edip seve seve canını feda eden böylesine özverili başka bir kavme rastlanmamıştır. Araplar bir dönem Türk kardeşleri gibi İslam’a hizmet etmişler ise de daha sonrasında Türkler kadar şecaat gösterip İslam düşmanlarına karşı koyamamışlardır. Allah’ın izni ile bu kahraman Türk milleti aynı ecdadı gibi “Allah yolunda cihat edecek” ve İslam’ın bayraktarı olmaya devam edecektir.

İkinci Beyazıd zamanında Kemal Reis komutasındaki Osmanlı donanması, İspanya kıyılarına gidip Engizisyon mahkemelerinde diri diri ateşe atılan Müslümanları kurtarmıştır. Benzer şekilde öldürülen Yahudiler de yardım istemiş; Osmanlı hakanları, onları da bu zalim Hıristiyanlardan kurtarmış ve kendi topraklarımıza yerleştirerek tüm mazlumların sığınağı olmuşlardır.

Bu Yahudilerden bir kısmı ve liderleri olan Sabetay Sevi, 1665 yılında reenkarnasyon inancına saparak Yahudilikten de çıktılar. Fakat Yahudiler gibi kendi ırklarını üstün görmeye devam ettiler. Osmanlı yurdunda öylesine çoğalıp büyüdüler ki; sonunda Türk toplumunun ahlakını da bozmaya muvaffak oldular. Öyle ki kutsal saydıkları kuzu gününde “mum söndü” partileri ile birbirinin ırzına geçtikleri yetmiyormuş gibi ahlaksızlıklarını toplumumuzun belirli bir kesimine de bulaştırmaya muvaffak oldular. İşte son zamanlarda eşini kıskanmayan adamlar ve teşhirci kadınlar ortaya çıktı. Alkol ve uyuşturucu sayesinde nice kepazeliklere imza atmaya başladılar. 

İslam’dan haberi olmayan ve cenabet gezen bu tipler; Yahudilerden ve Hıristiyanlardan öğrendikleri her türlü ahlaksızlığı şehit kanı ile sulanmış vatan topraklarımızın çeşitli bölgelerine götürmeye muvaffak oldular. CHP’nin dinsiz politikalarını fırsat bilip acımasızca dindarları ezen bu insanlar, bir kere dahi alnı secdeye gitmemiş güya Müslüman bir nesil yetiştirmeye muvaffak oldular.

Son dönemde Nusayri Esed, ırkçı Pers ve kâfir Ruslar, yüzyıllarca vatan toprağımız olan Şam-ı Şerif vilayetinde Müslümanları acımasızca yok etmeye çalıştılar. Çoğu Türk kanı taşıyan Suriyeli Müslüman kardeşlerimiz de bu aziz vatana sığınmaya çalıştı. Nice kavimler gibi 5 milyondan fazla Suriyeli Müslüman’a ensar gibi ev sahipliği yapmaya başladık.

Fakat kendisi de göçmen bir aile çocuğu olduğu halde sığınmacı kardeşlerimizin en büyük düşmanı Ümit Özdağ gibi ırkçılar türeyerek insanoğlunun nasıl zalim ve gaddar olduğunu körlere dahi ispatladılar. Bundan başka Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelince bu insanları Suriye’ye geri göndereceğini parti propagandası olarak yapmaya başladı.

Peki, bu ırkçı faşistlerin derdi neydi? Masum sivilleri, katillerin arasına geri göndermeyi niçin bu kadar çok istiyorlardı? İşte bunu anlamaya çalışmak gerekiyor.

Suriyeli mazlum din kardeşlerimizin en önemli suçu namazlarında titizlik göstermeleri ve ibadetlerinde dikkat etmeleridir. Gerçekten de on kişiden bir kişinin ancak beş vakit namaz kıldığı bu günahkâr toplumda adeta pırlanta gibi ortaya çıktılar. Çünkü Suriyeli Müslümanların yüzde doksanı beş vakit namazını kılmaktadır. Suriyeli kadınların çok büyük bir kısmı ise tesettürlüdür ve İslam’ın izzetini korumaktadırlar. Sabetay Yahudileri gibi orasını burasını açıp teşhircilik etmezler. 

İşte bizim faşist ırkçıların rahatsız oldukları en önemli husus budur. Yoksa bu vatan 80 değil 180 milyona da yeter. Suriyeli kardeşlerimiz bize İslam’ı hatırlatmaktadır. Ayette geçtiği gibi Türklerin “müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da izzetli ve şiddetli” olduğunu idrak etmemize vesile oldular. Bize yüzyıllardan beri Allah yolunda cihat ettiğimizi düşündürdüler. Türklerin hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmadığını hatırlamaya muvaffak oldular.

İşte dedelerimizin bize bıraktığı ensar hasleti, Türk toplumunun en güzel yönlerinden bir tanesidir. Soyadı alarak Türk gibi görünen fakat kafa yapısı itibarıyla asla Türk olmayan kişiler; bu durumdan ciddi rahatsızlık duymaktadırlar. Cehenneme kadar yolları vardır. Varsın dilediği kepazeliği yapsınlar. Asil Türk milletine böylesi ırkçı tutumlar yakışmaz. Bu ancak Yahudiler gibi kendi kavmini üstün gören ırkçıların işidir, vesselam…  

Yeni Akit

Yorumlar9

 • Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz kavmimizi üstün görmüyoruz onlar bizi küçümsüyor tepeden bakıyor! Dünyayı gezmiş bir kişiyim, yurtdışına ABD, Avrupa, Dubai, S. Arabistan her yerde Suriyeliler var ama maalesef her ne sebepse Türkiye'de yaptıkları saygısızlıkları oralarda yapmıyorlar ya da yapamıyorlar! Türk halkı geçmişte gayri Müslim sığınmacılarıda bağrına bastı hepsi terbiyesi yle bize entegre oldu, bunlar adeta bizimle alay ediyorlar! İslami şuurları olsa memleketlerinde birbirlerini yemezler sonrada kaçmazlar, kaçtıkları yerde de sokaklarda nargile içip kadınları taciz etmezler! Elbette içlerinde iyileri var ama birbirlerine sözleri geçmiyor, çok zenginleri var ama birbirlerine bizler kadar acımıyorlar....
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  Mümim suriyeliller böyle kepazelik yapmaz içlerindeki nusayriler,ermeniler ve Suriye aleviler sizin dediğiniz olayların çersindeler, ayrıca bu saydıklarından kat kat fazlasını içimizdeki adı Türk ama kökeni sabateisler de yapmaktadır
 • Tuğlu... 1 yıl önce Şikayet Et
  Eyvallah...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Azer 1 yıl önce Şikayet Et
  Hocam ; ben bu görüşünüze katılmıyorum.Suriyeli kardeşlerimiz bizim kontrolümizdeki yerlere gönderilmesi lazım.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Tespitiniz çok güzel, kaleminize sağlık, müminler müminlerin kardeşleridir, keferelerin münafık ve müşriklerin düşmanıdırlar, Rabbim herkesi sevdikleriyle birlikte haşretsin, kafirler için yaşasın cehennem... La galibe illallah el hükmü lillah....
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Türk Jirinowski 1 yıl önce Şikayet Et
  Bize sığınan insanlar, güvene ve huzura eriyene kadar başımızın tacıdır. Dağıstanda Ruslar da yaşıyor, Özdağ bir türkten ziyade Rus siyasetçi jirinowskiye benziyor.hiç bir şekilde görüşlerine katılmıyoruz, bu adam bozguncu.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Edep ya hu 1 yıl önce Şikayet Et
  Sana sığınan insanlar sana hakaret ediyor seninle alay ediyor sana tepeden bakıyor, yurt dışında sürekli Türkiyeye kötülüyor, eğer bizde yaptıkları bu şımarıklıkları Rusya da yapsalardı ruslar bunları bir günde kapı dışarı ederdi! Ümit Özdağ şu anda halkımızın %95 inin düşüncelerini dile getiriyor! Ahlaksızlığa tepki ırkçılık mı oluyor!?
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat