TÜM YORUMLAR

Diyanet umre bilmecesine son verdi! Son dakika koronavirüs açıklaması
Diyanet umre bilmecesine son verdi! Son dakika koronavirüs açıklaması
GÜNCEL
15 Mart 2020, 15:16
Diyanet umre bilmecesine son verdi! Son dakika koronavirüs açıklaması
Son dakika haberi: Diyanet: "27 Şubat 2020 itibariyle ülkemizden umre çıkışları durdurulmuş, bu tarihten sonra umre amaçlı seyahate izin verilmemiştir."
YORUMLAR 30
 • konyalı 2 ay önce Şikayet Et
  avpupadan gelen domuz sürüsünün içinden geçmiş avrupalı kimliğiyle övünen mahlukları almayın ey yöneticiler hiç ama hiç kimseyi bilhassa medeniyetsiz avrupalıları
  Cevapla
 • Mehmet Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Bu virüs 3 aydır varken niye daha önce tedbir almadınız.farzmiydi umre kim verecek bunun hesabini
  Cevapla
 • konyalı 2 ay önce Şikayet Et
  umreci yurtdışı işadamı bütün giriş çıkışlar kapatılmalı KARANTİNA budur.boşa çaba sarfetmiş oluruz Allah korusun
  Cevapla
 • Kerim Tunç 2 ay önce Şikayet Et
  Bana göre diyanetin halkı bu kadar umreye teşvik etmesi hata. Bence umre ziyaretlerini sınırlamak gerek
  Cevapla
 • Saf saflara 2 ay önce Şikayet Et
  Böyle durumlarda tedbir alınması zarurettir. Tedbire de uymak gerekir. Bu insanlar yasağı delip mi gitmiş yoksa yasaktan önce mi gitmiş? Umreciler günah keçisi yapılmak mı isteniyor? Dün Antalya'ya gelen turistler için ne tedbir alındığını hiç merak ettiniz mi? Sormaya gerek gördünüz mü? alınan tedbir varsa neden açıklanmadı?
  Cevapla
 • murat 2 ay önce Şikayet Et
  diğer ülkelerde umreye bir defadan fazla giden insan sayısı bizimle kıyaslandığında sonuç ne çıkar acaba.Tüm umre dönüşü yapan vatandaşlarımızın umresinin mübarek ve kabul olmasını diler,sağlıklı günler dilerim.
  Cevapla
 • Çöktü 2 ay önce Şikayet Et
  İtalya resmen çöktü bu korona pkkdan beter İtalya'ya bir milyonluk kişilik bir ordu saldırsa bu kadar zarar veremezdi hala bazıları konunun ciddiyetini anlayamadı
  Cevapla
 • Dervaz 2 ay önce Şikayet Et
  Yani farz mıydı umre Gidip hastalığı kapıp geldiniz Hükümet iyi mücadele ediyor ama malesef halk umursamıyor tetbirsiz bunlar yüzünden hükümetin aldığı bütün önlemler boşaçıkıyor Cahillik diz boyu
  Cevapla
 • msg 2 ay önce Şikayet Et
  Helal abi gerçekten süper tespit
  Cevapla
 • Haydar 2 ay önce Şikayet Et
  Benkimseyi eleştirdiğim yok. Ama diyanet bu konuda çok hatalı davran dı. Çünkü umreye giden 59 yaş üstü insan sayısı tahmini olarak çok fazladır. Yani riskli yaşlar. Bundan dolayı hatalı. Bunun olacağı belliydi. Diyanet bu konuda sınıfta kaldı. Kader ya korona diye gelecek yada atlatırsa kalp krizi diye belki de. Sonuçta biz önlem almak zorunda yız. Vadeyi Allah bilir
  Cevapla
 • tarık 2 ay önce Şikayet Et
  umreden dönüp 14 gün kuralına uymayanlar kadar buna müsaade edenlerde vebal altındadır diyanet işleri başkanı kul hakkına girer diyor peki bu insanları dünyada salgın olduğunu bile bile göndermek kul hakkına girmiyormu üzücü bir durum başımızdakiler istediği kadar önlem alsın millet vurdum duymaz bu konuda allah islah etsin
  Cevapla
 • Abhat 2 ay önce Şikayet Et
  Yurt disiyla baglantilarin kesilmesi ve umreciler icin alinan önlemler konusunda biraz geç kalındı gibi. Ben yurt disindan gelenlerin dikkat ettigini sanmiyorum. Siz korkmuyorsunuz anladimda baska canların hakkinda girmeyin cikmayin su evlerinizde 14 gun boyunca cikmak zorundaysanda tak makeni elini kolunu sürme bi yere.
  Cevapla
 • Halil C. 2 ay önce Şikayet Et
  Malesef umreden dönenlerin yarısı icimize salındı virüs gibi yine diyorum önlem aldık diye ovunenler.yuzunden yayılacak bu virüs. Nerede geri kalan 10.000 kişi söyleyemiyorler bile.
  Cevapla
 • Mkose 2 ay önce Şikayet Et
  Günün esprisi..
  Cevapla
 • Abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  Bu günlerde daha duyarlı davranmak gerek. Devletimiz zaten bu sureci çok güzel yürütüyor. İnşaallah bu musibetten en az düzey de atlatırız. Hepimiz kendimize düşen vazifelerine getirmeliyiz.
  Cevapla
 • Selami Uçar 2 ay önce Şikayet Et
  Avrupa' ya veya diger ulkelere gidenler hakkında bu kadar olumsuz haber yapılmıyor. Şu dini konuları eleştirenlere kızıyorum. Siz yüzde 98 müslüman olan bir toplumda bu durumu eleştiremezsiniz. Zaten devlet gerekli tedbirleri alıyor. Okulların kapatılması bana göre yanlış. Toplumun baskısı ve ilk virüs çıktığındaki belli bir kesimin marketleri talan etmesi hükümeti daha hassas davranmaya itti. Nasıl seçimlerde patates soğanı karaborsa yapıp yükseltenler şimdi de temizlik ve kuru gıdada bunu yapmaya çalışıyor. Allah devlete zeval vermesin. Bu olaylar insanları imanın şartı olan temizlik konusunu ön plana çıkardı. Çıkaracağımız çok ders var.
  Cevapla
 • Paol 2 ay önce Şikayet Et
  Sen ne anlatıyorsun burda halk sagligini tehdit eden ölümcül bir durum var. Milletin derdi umre yada yurt dışı değil milletin derdi umreden gelen kişi kendini 14 gün karantinaya almıyor ve hastalık belirtisi başlıyor evinin kapısını ziyaretcilerine açması kendini dusunmuyorsan başkalarını düşün senin yaptığın umursamamazlik yüzünden binlerce kişi hastalığa kapılıp hayatını kaybedebilir. Bu yorumum umreci bir kişinin umreden gelip 7. Gününde misafirlerine evini açması ...
  Cevapla
 • Misafir20 2 ay önce Şikayet Et
  Sağlık bakanlığının bunca çabassına rağmen 1 şubat gjibi daha erken yapılsaydı hem insanlar riske girilmezdi hemde devlet çok büyük külfet altına girmezdi. Artık birazda insanlarımız dikkat etsin herşeyi devletten beklemeyin.
  Cevapla
 • erol 2 ay önce Şikayet Et
  Geç kalınmış bir karar.
  Cevapla
 • Türkİslam 2 ay önce Şikayet Et
  evet geç kalındı.hadislere göre geç kalındı.ilk günden giriş çıkışlar tamamen kapatılabilirdi.hadisler yalan değil açın okuyun.ve halada salı son gelin denmesi resmen hadisleri yok saymaktır. sınorları kapama, uçakları durdurma, hadislere uyma ben o vebale giremem oyda verdim siyaset değil işimiz ama ısrarla sokulmalarının altında ne var şüpheleniyorum niye yani niye sağlık bakanı,niye diyanet bakanı, niyebulaştırma bakanı derim. biz batımıyızda onların normlarıyla açık bıraktık.biz müslümanız hadislere uymalıydık diyeceğiz. bu biter başkazaman daha dikkatli olunması için demeliyiz.vatansa 15 temmuzda kurşun yamuruna tutuldum.her uyarı yapanıda hain ilan etmek ahmaklıktır.
  Cevapla
 • Hadan 2 ay önce Şikayet Et
  Abi çok biliyonuz ya...
  Cevapla