TÜM YORUMLAR

Üniversiteler ne zaman açılacak? Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü dersleri uzaktan verilebilecek
Üniversiteler ne zaman açılacak? Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü dersleri uzaktan verilebilecek
EĞİTİM
07 Ağustos 2020, 14:36
Üniversiteler ne zaman açılacak? Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü dersleri uzaktan verilebilecek
Üniversitelerin açılacağı tarih yeni kayıt olacak ve eğitimlerine devam edecek adaylar tarafından merak ediliyor. Üniversitelerde bahar dönemi salgın hastalık sebebiyle uzaktan eğitim imkanlarıyla tamamlanmıştı. Okulların açılma tarihinin belirlenmesinin ardından gözler üniversiteler için YÖK’e çevrildi. YÖK Başkanı Saraç üniversitelerde uzaktan eğitim ile verilebilen derslerin arttırıldığını açıkladı...
YORUMLAR 49
 • Rükiye 1 yıl önce Şikayet Et
  Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.
  Cevapla
 • Uğur 1 yıl önce Şikayet Et
  Diş hekimliğinde pratik eğitim görmemiz şart. Teorik dersler uzaktan eğitimle hallediliyor fakat pratik dersleri deneyimlemeden kavramamız mümkün değil. Eğer açılmayacaksa en azından pratik eğitimin önemli olduğu bölümlerde pratik dersler yüzyüze işlenmeli. Teorikler yine uzaktan eğitimle devam edebilir.
  Cevapla
 • Necla 1 yıl önce Şikayet Et
  Okul askiyla yanip tutusanalr gitsinler orgun egitim alsinlar ,ben sayet canimi bile bile riske atmak istemem ,tercih meselesi ,bence benim sagligimla ilgili kararlari yine kendim almaliyim buyuzden orgun veya online tercih meselesi olmali..
  Cevapla
 • Amine 1 yıl önce Şikayet Et
  Okulların açılmasına kesinlikle karşıyım benim 4 çocuğum var bir Anne olarak çok endişeliyim hepside okula gidiyor üniversiteye giden çocuğumda var okulların telafisi var ama giden canların telafisi asla olmaz . Umarım okullar açılmaz herkes için felaket olur.
  Cevapla
 • ERDOĞANCI 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu kesinlikle yüz yüze eğitim diye nara atanlara sesleniyorum. Ölmek çok mu hoşunuza gidiyor? KARDEŞİM VİRÜS BU VİRÜS CAN ALIYOR! Eğitim kaçınılmaz evet ama online olmalıdır! Eğer YÖK'ün vicdanı ve aklı varsa Online eğitime devam eder. Aksi takdirde bir çok insanın ölümüne sebep olur! okullar açılmamalı!
  Cevapla
 • Realist 1 yıl önce Şikayet Et
  Virüsün öldürme oranı %0.2 Azrailin her an gelme olasılığı %100
  Cevapla
 • Kader 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlığın yanında eğitimi de düşünmeliyiz. Sonuçta geleceğe hazırlanan birer bireyleriz. Bahar dönemi uzaktan eğitimle devam etti. Peki haklı, haksız herkes geçti. Kimisi mezun oldu, kimisi 2. , 3. ve 4. sınıf oldu. Haklı, haksız herkes kendini bir şekilde kurtardı. Olayın haklı ve haksızını atalım bir kenara silelim aklımızdan, kim doğru düzgün bir şeyler öğrendi? Kim sınavlara verimli bir şekilde çalıştı? Burda anlatmak istediğim, geleceğe hazırlanan, geleceğimizi güzel bir şekilde şekillendirmek isteyen bireyleriz. Sağlık kontrolleri gün gün yapılarak ve sınıflarda, öğrenci sayılarında düzenlemeler ve uygulamalar yapılırsa eğitim de sağlıkta daha iyi olacaktır.
  Cevapla
 • DERYA 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesınlıkle yuz yuze EGITIM OLMALI.Dıger hıc bır verım alamıtyoruz.HERKES NORMAL HAYATA DONDU,GEZMESINI,TATILINI BU DONEMDE YAPIYORLARSA UNIVERSITELERDE ACILMALIDIR,
  Cevapla
 • Zeliha 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayakta alkışlıyorum çooook haklısın
  Cevapla
 • Özlem 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlık bölümlerinde okuyan öğrencilere uzaktan eğitim vermek ne kadar mantıklı olabilir.uygulamali olmadiktan ve bir şey ogrenemedikten sonra hastalara ne verebilcekler.olan uygulamalı bölümlerde okuyan öğrencilere oldu.buna bir çözüm bulunmali
  Cevapla
 • Fatoş 1 yıl önce Şikayet Et
  Noktadan sonraki kelime, büyük harfle başlar. Örnek olalım lütfen.
  Cevapla
 • deniz 1 yıl önce Şikayet Et
  uzaktan eğitim faydalı olmuyor lütfen yüz yüze olsun fakat sıkı tedbirler alınsın
  Cevapla
 • Rabia 1 yıl önce Şikayet Et
  Önce sağlık gelmeli bence... Eğitim de meteryal kullanımın da da iyi olmalıyız diye düşünüyorum. Üniversite ve okullar açılırsa virüs daha çok artıcaktır ve böyle bir olayda önü açılamaz bir duruma girmiş olucaz.
  Cevapla
 • Ayse yucesoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Hocalarıda cıkrın bosuna magas vermeyin onlyn hic olmuyo üniversite hocaları anlayışsız benim oglum tam sınava girecek bilgisayarı bozuldu hocaya vatsaptan yazdı haleferiz deditamire gittik günderdi cocugu bıraktı oglum eylem yaptı bilgisayrı balkondan attı sinir kırizi gecirdi avrupafa okuyan cocuklar sınavsız gecti neden türkiyede her seyzor o zamanhastalık bitene kadar omulları kapatın hakızı helal etmiyoruz bucocuklar sabah 5 kadar ders calıstıeğitim bumu olmaz olsun
  Cevapla
 • Asasasa 1 yıl önce Şikayet Et
  Okulların açılması yurtların başlaması.. öğrenci olarak çok endişeliyim
  Cevapla
 • özlem KUTSAL 1 yıl önce Şikayet Et
  şuan için karar vermek erken sayılır. Ortalama 1,5 ay kadar bir zaman var fakat okulların açılmasını istiyorsak çevremizi bilinçlendirip hep beraber destek olmalıyız aksi taktirde online olmak zorunda kalır. Online eğitim bu şartlar altında öğrenciyi gerileten bir sistem değil fakat yüz yüze olduğu kadar verimli olmadığı kanaatindeyim. Bize düşen dikkat dikkat dikkat ve bilinçli bir toplum yetiştirmektir.
  Cevapla
 • BİROL 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah aşkına bu zorlu dönemde hala okulun açılmasını desteklemek akıl karı değil. Mutlaka Uzaktan eğitim devam etmeli. Eğer online değilde yüz yüze olursa vay halimize! Gel ki işin içerisinden çık. Her fırsatta ''plajları,avmleri vb.'' betimleyenlere sesleniyorum Kardeşlerim, onlar cahillik yapıyor siz neden eğitimi sağlıktan öne koyup cahillik yapıyorsunuz!
  Cevapla
 • Zebo 1 yıl önce Şikayet Et
  Okular açılsın belki bu hastalık bütün ömür sürecek alışmak lazim buna
  Cevapla
 • Yaren 1 yıl önce Şikayet Et
  F Düğünlerde halay çekerken iyi tatillere giderken iyi okullara gelince mi riskli bu ülkede okuyan vatanına milletine faydalı bir insan olmayacaksın hak etmiyorlar
  Cevapla