YÖK Sanal fuarı 2020: Üniversiteni keşfet YÖK sanal fuarı nedir, nasıl kullanılır?

YÖK üniversite tercihi yapacak adayların tercih sürecini kolaylaştırmak ve üniversiteleri dijital platformda tanıtmak amacıyla 4-7 Ağustos tarihleri arasında YÖK sanal fuarı düzenliyor. 200 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen fuarda adaylar yetkililerle görüntülü iletişime geçerek merak ettikleri soruların yanıtlarını öğreniyor. Peki YÖK sanal fuarı nedir, nasıl kullanılır? İşte YÖK Sanal fuar giriş ekranı:

YÖK Sanal fuarı 2020: Üniversiteni keşfet YÖK sanal fuarı nedir, nasıl kullanılır?
YÖK Sanal fuarı 2020: Üniversiteni keşfet YÖK sanal fuarı nedir, nasıl kullanılır?
GİRİŞ 05.08.2020 12:21 GÜNCELLEME 05.08.2020 12:21

YKS tercihlerine kısa bir süre kala adaylar tercih edecekleri üniversiteleri YÖK Sanal fuarı ile tanıma imkanı buluyor. Salgın hastalık sebebiyle riskleri en aza indiren fuar ile öğrenciler üniversiteler hakkında bilgi sahibi oluyor. YÖK Başkanı Yekta Saraç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada YÖK Sanal fuar ile öğrencilerin üniversite ile ilgili merak ettiği hususları canlı sohbet ortamında üniversite yetkililerinden öğrenebileceğine dikkat çekti. Tercih sürecini kolaylaştırması için hazırlanan “Üniversiteni Keşfet, YÖK Sanal fuarı ile öğrenciler çeşitli bölgelerde bulunan üniversiteler hakkında bilgi sahibi olacak. Peki YÖK sanal fuara kayıt nasıl olunur? İşte tercih yapmaya hazırlanan adaylar için YÖK sanal fuarı üye olma yöntemi…

YÖK SANAL FUAR NEDİR?

200 Yükseköğretim kurumunun katılımıyla düzenlenen Sanal fuarda, üniversiteler canlı tanıtım etkinlikleri düzenleyecek. Üniversite adayı öğrenciler, yetkililerle sesli ve görüntülü görüşerek üniversite hakkında bilgi sahibi olacak. Öğrenciler merak ettikleri soruların yanıtlarını YÖK sanal fuar ile alabilecek. Öğrencilere üniversitelerde sunulan, konaklama, burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler anlatılacak.

YÖK SANAL FUAR GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

“FUAR TERCİH SÜRECİNİ KOLAYLAŞTIRACAK”

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada öğrencileri YKS sınavında gösterdikleri başarı sebebiyle tebrik etti. Öğrencilerin program ve üniversite tercihi bağlamında gelecekleri açısından önemli bir karar verme sürecinde olduklarını ifade eden Saraç” çinde bulunduğunuz şartları da dikkate alarak, üniversite tercihi yapacak adaylarımıza bu süreci kolaylaştırmak için 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' adıyla üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla bir fuar düzenleyeceğiz.”dedi. 

ÖĞRENCİLER CANLI SOHBET İLE BİLGİ ALACAK!

YÖK Başkanı Saraç "Öğrencilerin okumak istedikleri üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz. Bu fuarın, tercih sürecinizi kolaylaştıracağına, daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapabilmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapacağınız tercihin size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

SOSYAL FAALİYETLER VE BÖLÜMLER TANITILACAK!

Üniversite tercihi yapacak gençlere yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, YÖK sanal fuarında anlatılacak. Başta sosyal ve kültürel faaliyet imkanlarının değerlendirileceği fuara öğrenciler sanalfuar.gov.tr adresi üzerinden kayıt olabilecek.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ukrayna tarih verdi! Rusya büyük saldırıya hazırlanıyor
Bakan Akar sınırdan mesajı verdi: Koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok