Yunanistan ve ABD'ye adalarda 'Suçüstü'
Yunanistan ve ABD'ye adalarda 'Suçüstü'
Yunanistan Ege'de ateşle oynamaya devam ederek. Gayrı Askeri Statü’deki Midilli ve Sisam'a askeri sevkiyat gerçekleştirdi. Kanal 7 Ankara Temsilcisi ve Haber7.com Yazarı Mehmet Acet, Yunanistan ve ABD'nin amacı ve Türkiye'nin önlemleriyle ilgili köşe yazısında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Yorumlar86

 • Ramazan Yazar 1 yıl önce Şikayet Et
  2 SİHA, 2 ADA...Bu kadar...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mustafa Z. 1 yıl önce Şikayet Et
  bu arada eksik bilgisi olan arkadaşlara sözüm: biz adalara NATO'ya bağlı kuvvetlerle değil EGE ORDU KOMUTANLIĞI'na bağlı ordu ile gireceğiz. Kıbrıs'ta olduğu gibi. Yani devlet hesabını kitabını yapar. Sen bir şey düşünürken devlet çok fazla kombinasyon hesaplar. Konu savaş ise Türk Devlet Geleneğine ve taktiklerine güvenin lütfen.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  savaşta en kötü senaryoya göre hazırlık yapılır, en az zayiat vermek hedeflenir. buradaki en kötü senaryo ABD ve Fransa'nın bizzat savaşa girmesidir. bu durumda İsrail ve Mısır'ı da dışarıda bırakmayın. Akdeniz ve Ege'de donanmanın güçlü bir saldırıya maruz kalması da cabası. Suriye ve İran'ın da harekete geçtiğini düşünün. diyelim ki bunları da püskürttük. bu sefer nükleer saldırıyı deneyeceklerdir. mümkün değil, demeyin. sizin nükleer silahınız yoksa ve adınız da Türk ise bu bombalar size atılır. bu nedenle Türkiye bütün bunları düşünmeli, bunlara göre hızla hazırlanmalı.
 • erdem 1 yıl önce Şikayet Et
  Bölgenin savunmasında acilen 25-55 yaş aralığındaki kimselerden 300-400 bin kişilik yeni bir rezerv kuvvet oluşturulmalı, eğitilmeli ve savaşa hazır halde bekletilmeli. bu güç türkiye'ye yakın adaların ele geçirilmesi için gruplara bölünmeli ve her grup hangi adayı hedef alacaksa bu noktada uzmanlaşmalı. resmi ordu fazla yıpratılmamalı sadece bu gücün desteklenmesi ve stratejik noktaların korunması için kullanılmalı. belirlenen adalara çıkarma yapılması için yeni ekipmanlar hazırlanmalı.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mustafa Z. 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk Devleti şunu yapacağız diye kesin açıklama yapıyorsa o olmuştur zaten. Örnek mi? Kızılelma insansız jet.Savunma başkanımız İsmail Demir'in de dediği gibi; güç gösterilmesi gerekiyorsa arzu etmeyiz ama sahada kimin ne gücü var işte o zaman anlayacaklar diyor. İçişleri bakanı: yapılanları size anlatabilsek 3 gün geceden sabaha sevinçten uyuyamazsınız diyor. ASELSAN müdürü: Şuanda dünyada olmayan bir sisteme sahibiz anlatamam diyor. yahu devlet bunu derse düşünmeden şüphe duymadan inanın güvenin. Çünkü eğer diyorlarsa yapmışlardır. Sadece çocuğun kendiliğinden doğmasını bekliyoruz.
  Toplam 1 beğeni
 • Erdem 1 yıl önce Şikayet Et
  güzel
  Cevapla
 • Uçak 1 yıl önce Şikayet Et
  Almanya, Fransa, İngiltere uçakları ABD denetiminde üretiliyor, ABD den izinsiz satmazlar, aynı teknolojiyi kullanıyorlar. Rusya da aldığı siparişlere yetişemiyor. Acil iki yol var ya kendi üretimimizi hızlandıracağız, ya dost ülkelerden emanet alacağız, yada Çin'den sipariş edeceğiz. Sınırlarımızı yığınak yapan ABD bize silah vermez, Avrupa'ya da verdirmez.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Hedeflerini anlayadikmi hâlâ cok basit Kibris tan cikmamizi istiyorlar Akdeniz'deki enerjiye konmak amaclari. Bu nedenle Bati ve Ege den aba altindan sopa gosterir gibi surekli tehdit. Birde Suriyedeki teror ekonomik zorluklar. Ve multeci lerle icerde provakatif olaylar olusturabilirler. Dedeagac ve ege adalarina yiginak bahane Kibris ve Akdeniz deki enerji yataklari sahane. Oyun cok buyuk dusman uyumuyor. Dikkatli olmak şart Stratejik olarak zayiflatmaya calisip sonra buyuk darbe vurabilirler. Gucleri ve ipleri eline almalarina izin verilmemeli maalesef zayifliyoruz.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Aşağıdaki yorumcu arkadaşlar sanırsın ki askeri uzman, takdisyen ya da stratejist devletin her şeyine vakıf gibi konuşuyorlar. Doğu akdenizdeki zenginlikleri Türke yaretmemek içibn tuzak olduğunu görmüyor musunuz. ? Soğan sarımsak için vatan kutsalından vazgeçenler Savaş çıkarsa ambargolar karşısında kim bilir neler yapacak. Boş boş konuşmayın. İçerideki yunancıları görmüyor musunuz? Devletinize güvenin.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Mustafa z 1 yıl önce Şikayet Et
  komik duruma düşmeyelim diye yazan cahillere tek laf var; "bir gece ansızın geliriz" denildi de yapmadık mı? ne zaman söylendi de bu söz yerde kaldı? çocuk bile 9 ayda doğuyor hanımlar beyler!! bunun hesabı kitabı yapılmıştır elbet. Türk devleti geleceğim derse, önce karıncaları yuvalarından çıkarır koordinat plan şema ayarını yapar sonra tek vuruş ve imha.. lütfen ama lütfen ülkemizi hafife almayın. inananın o aklınıza sığmayacak kadar güçlü ve hesaplı iş yapar. çünkü bu Türk geleneğidir. Az sabır kardeşler.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir grup yalnız kurt asker bu tür askeri faaliyeti anında dağıtsın Türkiye’de inkar etsin zor mu? Kardakta yapıldı ve 20 yıl etkisi sürdü!
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • enver 1 yıl önce Şikayet Et
  yapılanlara bakınca karamsarlığa düşüyorum. gaflet ve dalalet içinde miyiz? gereğini yapacak mıyız? beklediğimiz bir şey mi var? vallahi bilmiyorum; kafam durdu!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Kara kaplı deftere kaydetttikkkkk... KDV dahil bir gün yunanistan'ın önüne konacakkkk..
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Neden bu kadar çaresiziz neden bu yapılanlara dur diyemiyoruz bari konuşmayın komik duruma düşmeyelim.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Uğur54 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçim üstü bu operasyon gelirse ülke ve ekonomi belirsizliğe sürüklenir şimdi iyi zaman değil.
 • Sabit 1 yıl önce Şikayet Et
  Askeri gücün kadar sesin çıkabilir
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeter artık bukadar basiretsiz olmayın koskoca Türkiye yunanın yaptıklarını izlemekten başka hiçbir şey yapmıyor.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Boş laf adamlar sizden korkmuyoruz diyorlar yaptıkları hiç bir şeyide gizlemiyorlar biz hala laftan başka hiçbir şey yapmıyoruz adamlar resmen Türkiye ile dalga geçiyor
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Seydi 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne önerirsin mesela? Bırakın savaşı ekonomik ambargolarda dahi devletinize demesiğiniz laf kalmıyor. Dolar yükseldi diye hop oturup hop kalkmıyomusunuz? Savaşa girmek kolay birşey mi zannediyorsunuz. Zaten tahriklerle bizi savaşa çekmek istiyorlar onların amacı bu başka türlü akdenize çökemeyeceklerini biliyorlar. Burada akıllı olmalıyız savaş başlatan olmadan haklarımızı korumalıyız ki bunu şuan yapıyoruz.
 • Ayyıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence en güzel resim Hiha ların oraya gidip resimleri cekmesi . Bu Resim anlayana cok şey anlatıyor. Yarında Atinanın en bilinen yerinin Resmini ceksin Hihalar durum ozaman iyice anlaşılır..
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat