Ücretlileri Enflasyona Karşı Koruyan Uygulamalar
Ücretlileri Enflasyona Karşı Koruyan Uygulamalar
Haber7 yazarı İsmail Vefa Ak, iş verenlerin elinde ücretlileri enflasyona karşı koruyacak seçenek olduğuna dikkat çekerek, bu uygulamalar hakkındaki detayları köşesinden paylaştı.

Yorumlar23

 • Fatih Kendir 3 ay önce Şikayet Et
  Üstad yine güzel noktalara temas etmişsin. Rabbim kalemine, yüreğine sağlık versin. Muhabbetle
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Fethullah Kaçmaz 4 ay önce Şikayet Et
  Önceleri Asgari geçim indirimi ailedeki fert sayısını dikkate alarak fert sayısı az olana az fert sayısı çok olana daha çok katkı sağlıyordu. Son düzenleme ile fert sayısı kriterine son verilmiş ve fert sayısı çok olan ücretliler gözardı edilmiştir. Bu düzenleme de sosyal devlet anlayışından sapmaya sebep olmaktadır. Sağlık ve huzurla kalın.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Mustafa Özbay 4 ay önce Şikayet Et
  Harika bir yazı, tebrikler
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • BiriBiziKandırıyor 4 ay önce Şikayet Et
  " Ücretlileri Enflasyona Karşı Koruyan Uygulamalar" adı altında zengini fakirlere karşı koruyan ve zenginleştiren uygulamalar gırla gidiyor...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • MSELİM 4 ay önce Şikayet Et
  ''cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur''. ne kadar doğru denmiş
 • Sesimizi duyun 4 ay önce Şikayet Et
  Yemek parası günlük 51 TL şirketin bize verdiği 25 TL hani vicdan hani adalet hakkımızı aradığımızda kapıyı gösteriyorlar. Hükümet yemek parasını iş verenin vicdanına bırakmamalı yasal olmalı 51 TL olarak ödememeli.ülkenin baş belası taşeronluk kaldırılmalı özel güvenlik ücretleri asgari ücretin üstünde olmalı bizler yardımcı kulluk görevlileriyiz yıpranma payı almıyoruz silah parası almıyoruz asgari ücrete mahkum edilmişiz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Çalışan 4 ay önce Şikayet Et
  4dişçi vergileri sabitlersin artık zulme dönüştü Ocak ayı gelmeden bu olmalı adalet buysa
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Ahcanımvahcanım 4 ay önce Şikayet Et
  İşçinin velinimeti olması gereken işverenler maalesef ki, emekçinin en büyük düşmanı. Devlet zorunlu kılmasa 1 lira zam yapmazlar. Bırakın zammı işyerimde terlik yasak diye ortalığı birbirine kattılar. Ayakkabı ve iş elbisesi vermek zorundasınız dediğimizde, onudamı biz vereceğiz dediler. Üstelik burası 300 kişilik bir fabrika!
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • İşçi 4 ay önce Şikayet Et
  Vergide adalet istiyoruz ocakta aldığım maaşı 11 ay almak istiyoruz.dayanılacak gibi değil.aldığımız zam eriyor hiçbir anlamı kalmıyor zammın.editörlerin dikkatine sunulur.bodrolu çalışanım kurumlar vergisi belimizi büküyor.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Nokta 4 ay önce Şikayet Et
  Vergi dilimi düşürülmeli ve yakacak desteği her haneye sağlanmalı
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Bence asgari ücretli çalışanlarda ikramiye verilmeli 3 ayda bir iş veren en azinda yarım maaş ikramiye vermeli işçiyi efkasyonun altında kalmaması kazim
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  İş veren elinden geleni yapmıyor elinde gelse işçiye yemek ve yoloarasi bile vermezler işçiyi düşündükleri yok hep kendi ceplerini düşünüyorlar ben markette çalışıyorum çok iyi iş yapıyorlar kar elde ediyorlar ama işçiye asgari ücret veriyorlar
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  2021 Agustos Benzin 8 TL 2022 Agustos Benzin 24 TL :) Enflasyon rakamlarinin Resmi Net ortada !
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • OSMAN 4 ay önce Şikayet Et
  Farklı bir bakış acısına ihtiyaç var. Anaokulu isletmecisiyim. Ocak- Şubat aylarında gelecek dönemin fiyatlarını belirleyip açıkladık. Bu fiyatlar 1 sene değişmeyecek. Fakat maliyetlerim 2 sefer ciddi oranda arttı. Butce% 25 Acil veriyor. Yılbaşı itibariyle daha da artacak. 25 çalışanın yükünü işverene yüklemek ne kadar doğru. Sonunda 26 işsiz ve batmış bir işletme...Elde kalan bu...
  Cevapla
 • Ahmet. 4 ay önce Şikayet Et
  Çok güzel bir çok vergi istisna seçeneği varmış, peki işveren iş olmayınca ne yapacak? Özellikle küçük esnafı sermayeye ezdirdiler. Devletin tüm teşvikleri parası olana. Zor durumda olan esnafa hiç bir şey yok.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Haber7 okuru. 4 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkede 5500 TL den 100 TL fazla alan ücretli asgari ücretli sayılmıyor. Kurumsal büyük şirket değilse o anlatılan kreşti, yakıttı oydu buydu yardımı da yok. Hesaplayın küçük işletmelerde bu söylediğiniz çalışan sayısının oranını.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat