Proje hareketler, Partiler ve Liderler

.

 • GİRİŞ02.07.2021 09:36
 • GÜNCELLEME03.07.2021 08:55

Türkiye’yi İslam Medeniyet ve Kültüründen koparmak, kendi ekseninden uzaklaştırmak, düşmanlarımıza benzetmek için ortaya konulan batı güdümlü projelerle tanışması Osmanlıda Cem Sultan, Jöntürkler, Tanzimat, Meşrutiyet, İttihat ve Terakki Harekeleri gibi milletimizin ruh dünyasını karartan Avrupa patentli fikir, düşünce hareketleriyle başlar. Bu hareketler CHP tek partili iktidarı dönemlerinde devlet politikası haline getirilir. Körü körüne batıya bağlılık ve onu taklit etme şaşkınlığı, saçma sapan devrimlerle milli ve yerli olan bütün değerlerimizle hesaplaşmaya kadar gidilir. Medenileşme, çağdaşlaşma, ilericilik sosuyla süslenen apaçık bir ihanet tablosuyla karşı karşıya kalırız. Milletimiz proje liderler ve partiler vasıtasıyla sırtından hançerlenir.

Kendi tarih, kültür ve ruh kökümüze sırtımızı dönmekle batıyı kıble edinmekle inkar bataklığına saplanmış olduk. O günlerden bugünlere bu balçıkta düşmanına aşık olan ahmaklar gibi buradan çıkmak için yine bizi bu hale getirenlerin eteğine yapışarak kurtulmaya çalışan kör bir döngünün içindeyiz.

Milletimize kendi yurdunda yabancı, kendi vatanında garip, kendi ülkesinde sürgünleri yaşatan batı projesi olan CHP zihniyeti efendileriyle birlikte onların projelerini gerçekleştirmek için milletimizin çıkar ve menfaatlerine karşı sermayeleri yalan ve iftira olan çetin bir savaş içindeler.

Ne zaman mili ve yerli düşünen siyasi, askeri ve bürokratik aktörler ortaya çıkıp milletin ve Türkiye'nin menfaatlari doğrultusunda  hareket etmeye başladı ise; o zaman Menderes, Özal, Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu, Eşref Bitlis ve Recep Yazacıoğlu, Uğur Mumcu ve daha niceleri gibi NATO güdümlü derin devletin kırılası gizli ellerince katledildiler. Devlet diye sırtımızı dayadığımız, her şeyimizi verdiğimiz o güç bile bu güne kadar birçok faili meçhul ihanet ve katliamların sebep sonuç ilişkileriyle faillerinin kimler olduklarını ortaya çıkarıp millete anlatmakta aciz kaldı. Çünkü meşru devletin içinde kendileri devlet sanan gayri meşru gizli çeteler ve güçler vardı. Türkiye’yi batının azatlı kölesi yapmak için bazen CİA, M16, Mosad, BND gibi istihbarat güçleriyle birlikte çalışıyorlardı.

Washington en başta gelen müttefikimiz olarak Türkiye’nin elini kolunu bağlamak, batıya ve kendine mecbur bırakmak için her türlü fitne hareketinin başını çekti..

NATO’daki müttefik düşmanlarımız Türkiye’nin kendilerine muhtaç olması için aralarında her türlü ikiyüzlülüğü yaptılar, yapmaktalar ve fırıldak üzerine fırıldak çevirmeye devam ediyorlar.

Moskova Türkiye’yi bir kaşık suda boğmak için her halukarda fırsat kolladı ve o da hiçbir zaman elinden geleni arkasına koymadı ve koymayacakta.

Batı emperyalizminin uşağı bazı Arap petro şeyhleri, aşiret ve çadır devletleri doların kulu prensler, sömürgecilerin atadığı krallar, sultanlar ve diktatörler kolonyalist efendilerinin önünde rüku ve secdeye kapanarak Türkiye karşıtı cephede saf tuttular.

Keşmir'de, Filipin'de, Afganistan'da, Irakta, Suriye'de, Libya'da, Yemende, Somali'de, Sudanda, Arakanda, Türkistan'da, Karabağ'da, Keşmir'de, Filistin'de, Kıbrıs'ta olup biten zulüm ve işkenceler, baskı ve devlet terörleri proje kurum, kuruluş ve devletlerin umurlarında bile değildi.

Şimdi siz dünyanın en büyük hava alanını, kanalını, köprüsünü, yolunu, sanayi tesisini, SİHA, İHA ve 5. nesil uçaklarını, denizaltı ve gemierini yaparsınız, tank füze  ve uzay sanayinde önemli adımlar attığınızda emperyalizmin bazı kuklaları çıkar bunlarla alay etmeyi muhalefet etmek sanır. Ama; onun falan parçası filan ülkeden, falan projesi feşmekan yerden diye sizi küçümseme kalkarak yaptıklarınıza ve yapmak istediklerinize karşı düşmanlarınızdan önce karşı çıkarlar. Çünkü, bu düşmanca tavır alış ülkemizdeki proje partilerinin, liderlerinin ve hareketlerinin görevidir.

Beyinsel aktivitelerini batılı patronlarına kiralayan bu liderler ‘’Kanal İstanbul'u yaptırmam’’, ‘’Biz iktidara gelirsek  orada iş yapan mütahhitlere beş kuruş ödemeyiz’’ ‘’AK Parti iktidarıyla çalışan şirketlerin burnundan fitil fitil getireceğim’’ gibi devlet kültür ve geleneğiyle bağdaşmayan, uluslararası anlaşmaları ve teammülleri yok sayan faşist bir anlayış akılsız ve mantıksızca meydan okumalarla bunlar ancak düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürüyorlar.

Bu proje partilerin ve hareketlerin kendileri ve başlarında bulunan vesayetçi, kumpasçı, kiralık liderler  ‘’Millet İttifakı‘’ adına milletin ve devletin kalesine gol atmaya çalışmaları onlara o görevleri verenlerin talimatıdır. Milletimiz bu oyunun farkında. Onun için milli ve yerli düşünceye sahiplenen partilere ve lidere sahip çıkıyor. Çünkü; onlar biliyor ki, bir tek Türkiye var. Başka Türkiye yok. Selam ve dua  ile…

Arif Altunbaş, Haber 7

Yorumlar4

 • Tuğlu... 4 ay önce Şikayet Et
  Milletimiz bu oyunun farkında, etrafıma bakıyorum da pek farkında olan yok be hocam, geçim sıkıntısını ağızlarına dolamışlar, kendi tok da Millet aç deyip duruyorlar, sanırsın kendinden başkasını düşünüyor...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mustafa ACET 4 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun kadim dost, yüreğine ve kalemine Cenab-ı Allah güç ve kuvvet versin.Sağlık ve sıhhatli ömerler temennisiyle Allah’a emanet olun.Vesselam….
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • FARUK BİLİR 4 ay önce Şikayet Et
  Değerli Hocam, söyledikleriniz çok kıymetli ama ne iktidar ne de yanlısı bu gerçekleri çıkıp da halka anlatmıyor,,, Bence halkın kafası çok karışık,,, yerel seçimlerde gördük,,, ivedi olarak gerek iktidar gerek bakanlar gerekse vekiller veya kanaat önderleri halkı TEZ zamanda bilgilendirmesi ELZEM diye düşünüyorum...Selam ve Saygılarımla,
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • tuğlu... 4 ay önce Şikayet Et
  inşallah farkındadır hocam...
  Cevapla Toplam 13 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat