Cahilce Bir İddia; Menemen’de Kubilay’ı “Dinci”ler Öldürdü “1”
Cahilce Bir İddia; Menemen’de Kubilay’ı “Dinci”ler Öldürdü “1”
.

Yorumlar14

 • adem duz 2 yıl önce Şikayet Et
  sayın ahmet anapalı hocam bu olayı sızın gıbı tarıhcıler bır araya gelıp ortak bır metın hazırlasalarda bunu insanlara dızıyle yada bır sınema fılmı cekerek anlatsalar ya
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  Dış mihrakların işi. Şimdi internet var herşeyden anında haberdar oluyoruz. Bölücüler her zaman devrede. Bu ülkede birlik ve beraberlik, kardeşlik dış mihrakların amacına ulaşmasına izin vermez. Müslüman ve Müslüman olmayanlar, Türkiye vatandaşları birlik içinde okun, yeter bu. Bizler onlar bizi böler. Buna izin vermeyin. Hepimiz karseşiz bu vatanda. Aksini düşünen bölücüdür.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • YorumluYorum 3 yıl önce Şikayet Et
  Serbes Fırka ne zaman kapandı???
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Tarihi saptırmayın 3 yıl önce Şikayet Et
  Menemen olayından 1 hafta önce. Kim kimin yazdığı senaryoyu oynuyor acaba? Günümüz iletişim çağında bile gözümüzün önünde gerçekleşenler inkar edilebiliyorsa ve saptırılıyorsa, o dönemdeki olaylar çok daha kolay saptırılabilir değil mi?!?
  Toplam 3 beğeni
 • hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  2017 hala uydurma hadiseyi konuşuyoruz Necip Fazılın Son Devrin Din Mazlumlarını okuyun bu hadisenin uydurma olduğunu görün hala bir gazeteci cesaret edip piyasaya çıkamıyorbu işin belgeselini yapmıyor. vah
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • orhan 3 yıl önce Şikayet Et
  Menemen olayı aynı , 28 Şubat dönemindeki aczimendi olayı ile Alpaslan Aslan olayına benzemekte..her üç olayda da ihale inanan insanlara havale edildi.Devrin hükümeti Menemen olayı ile ülkede Serbest Fırka'ya dönük teveccühü ve CHF'na karşı doğan muhalafeti yok etti.Silindir gibi geçti bu olayı bahane ederek..
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Ebubekir 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok üzücü bir olay askerimize uzanan eli kırarız Müslüman olan bunu yapamaz
  Cevapla
 • Hüseyin. 3 yıl önce Şikayet Et
  Hala anlamadın değilmi? Kardeş
  Toplam 1 beğeni
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  tabiki öldüren belli müslüman kimseyi öldürmez öldüremez işlerine nasıl geliyorsa öyle yorumladılar yıllarca....
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Emine 3 yıl önce Şikayet Et
  Nalıncı Hasan, daha 18’ine girmemiş. Hiçbir şeyden haberi olmayan bir delikanlı. O da diğerleri gibi cahil ve hercai. Küçük Hasan, henüz daha çocuk, kimsesiz ve sahipsiz. Karnını doyururanın kulu. İşinize geldiği zaman bu sıfatları hakettiğini düşündüğünüz kişilerin isimlerinin önüne koyuverirsiniz .Kafanız nasıl da çalışır. 17 ay oldu .Bu ülkenin vatan sevgisi ile dolu pırıl pırıl suçsuz düşük rütbeli askerleri ,kursiyerleri,askeri öğrencileri yargılanıyor sesiniz onlar için neden çıkmıyor . Yüzlercesi haberimiz yoktu derken bu cumleleri yazabilmek .Tarih sizi de yazacak emin olun .
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Kerim 3 yıl önce Şikayet Et
  Yazı doğru bir argüman üzerine kurulu lakin geneline bakıldığında sanki Menemen olayının Serbest firmayı kapatmak için kurguladığı gibi bir algı var bu doğru değil . Çünkü Serbest fırka 15aralik 1929 feshedildi isyan ise 23aralikta zuhur ediyor
  Cevapla
 • Ahmet anapalı 3 yıl önce Şikayet Et
  12 ağustos 1930 da kurulan bir partinin 15 aralık 1929 da kapatılması sizce çok ilginç değil mi?
  Toplam 11 beğeni
 • metin ÇAKIR 3 yıl önce Şikayet Et
  ağzınıza ve yüreğinize sağlık, allah razı olsun gerçekleri sizlerin sayesinde öğrenebiliyoruz
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • bir fani 3 yıl önce Şikayet Et
  Ahmet hocam kalemine yüreğine emeğine sağlık... gerçek tarihin gün yüzüne çıkması için sizin gibilere ihtiyacımız var. tarih kitapları yanlış algı ve yönlendirmelerle dolu. böyle belgeli ıspatlı araştırmalara gerçekten çok ihtiyacımız var.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat