Atatürk’ün İdam Fermanına İnanan Cahiller, Hele Oturun Yamacıma…
Atatürk’ün İdam Fermanına İnanan Cahiller, Hele Oturun Yamacıma…
.

Yorumlar30

 • Arif 6 ay önce Şikayet Et
  Vahidettin eğer şunu deseydi tamam diyecektim. Fevzi paşa burada yapılacak iş kalmamıştır. Yarın sabah gizlice beraber Ankara' ya gidiyoruz ve düşman yenilene kadar dönmüyoruz.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Meltem 7 ay önce Şikayet Et
  Damat Ferit'in idam kararina inanmayan cahiller, devlet arsivlerinden, askeri mahkemeye 705 numara ile verilmis idam kararini gosteren belgeyi istesinler. Tarihi 24 Mayis 1337.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Vahdettin ülke mücadelesinde silah arkadaşlarının idamını imzalamış can tatlı
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Ahmet Anapalı PADİŞAH SULTAN MEHMED VAHİDEDDİN HAN, HARBİYE NAZIRI MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK PAŞA’YA HİTABEN; “GİT, SEN DE ANKARAYA GİT… BURADA YAPILACAK BİR İŞ KALMAMIŞTIR dediğini söylüyorsunuz,neden Sultan Vahdettin Fevzi çakmak paşayla beraber gidip Anadolu harekâtı ve Kuvva-i Milliyenin başına geçmek varken, Fevzi paşayı tek başına göndersin, benimde aklıma burası takıldı.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Canan 1 ay önce Şikayet Et
  İste o zaman istanbulda herhangi bir hükümet kalmazdı ve İngilizler istanbulun sahipsiz kaldığını rapor olarak gösterip İstanbulu resmen kendi topraklarına katardı.
 • arzu 7 ay önce Şikayet Et
  padişahın etrafı işgal güçleriyle çevrilmiş durumda idi ancak gizlice destek verebilirdi oda öyle yaptı..
 • Haydar 8 ay önce Şikayet Et
  İkincisi böyle bir fetva madem ki süngü zoruyla yazılmışsa vatana ihanet sayılacak bu fetvayı yazacaklarına şehit olmayı seçmemişler bu da kafama takıldı madem öyle silah zoru ile yazıldı Ankara yerine neden İngilizlere sığındı
 • Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Şehri işgal altında ve kendisi tüm ailesiyle hapis tarzında bişey olabilir sonuçta ülkenin sultanı
 • Vahdettin 1 yıl önce Şikayet Et
  Nutuk 1.cilt 14. Sayfayı okuyun.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • derin 1 yıl önce Şikayet Et
  insanlar cehâletleri içinde boğuluyor, herkes kulaktan dolma bilgilerle bir şey bildiğini sanıyor. milletimize sorarım ki, kaynakçasıyla beraber gerçek bir tarih kitabını ellerine alıp hiç açmış mılar kapağını? ben de çok bilen bir insan değilim ancak asılsız bilgilere inanan orada burada iftira atan aptal biri de değilim. işte bize böyle gerçek tarihimizi bildiren kaynaklar lâzım. ilk okulda, orta okulda atalarına nefret duyan, öğretmen ismi altında, öğretmeye değil iftira atmaya gönüllü kişiler, çocukların beyinlerini yıkamaya gönderildikçe, gerçek tarihimizden hep uzak kalacağız ve bu değerli bilgiler kenarda köşede toz tutacak. tarih, tarih olacak.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Zafer 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizleri aydınlattığınız için sizlere teşekkürü borç biliyorum. Tekrar teşekkürler Ahmet bey
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Yalçın Kaya 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu olaylar silsilesini anlayabilmeyi Allah bütün Türk Milletine nasip niyaz eylesin inşallah
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • cumhur 2 yıl önce Şikayet Et
  şükürkü bu gün gerçekler konuşuluyor. yalanlar bir bir anlatılabilir. bunlar ders kitaplarına yazılıp gençler yalandan kurtarılıp gerçek kahramanlarını öğrenmeli. ecevit "vahdettin hain değil" demekle yakın tarih bilgilerini alt üst etti. tarih yeniden doru olarak yazılmalı.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Hüseyin Bayrak 2 yıl önce Şikayet Et
  Gerçeklerin peşinde yaptığınız çalışmaların devamını dilerim.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Süleyman 2 yıl önce Şikayet Et
  Padişah şehit olsaydida o fetvayı yazdirmasaydi daha sonraki iç isyanlara ne demeli bir cevabi yok olamazda ...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Yavuz 2 yıl önce Şikayet Et
  Cahil Alper, bu sevr konusunda Ahmet Anapalı hoca geçenlerde bir yazı yazmış onu bir oku. Ben görmemiştim. Birde Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan’ın bu sevr konusunda ne dediğine bak. Yani Prof. Dr. Refik Turan'ın da dediği gibi ortada bir antlaşma yok! sevr belgesi söylenmesi daha doğru olur dedi.(Yada sevr projesi.)
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Kemal 2 yıl önce Şikayet Et
  Ahmet bey 8. Sinif bir ogrencinin bile sizden daha derin bir tarih bilgisine sahip olduguna eminim. En azindan benim ogrencilerim oyle.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • isa 2 yıl önce Şikayet Et
  Senin sinifindakileri sen yetistirdigin icin dogrudur Kemal bey. Üstelik sen elestiri yapmiyorsun, hakaret ediyor ve asagiliyorsun. Elestiri yapsan yazinizdaki şu, şu maddeler ve paragraflar da şunlar, şunlar yanlis der düzeltirsiniz. Tabi ki elestirmek gibi bir derdiniz olmayanica ve isinize gelmeyince aşagila gec.
  Toplam 3 beğeni
 • Osmanlı 2 yıl önce Şikayet Et
  Peki Padişahın bu kadar lütüfkar ve destekleyici tavrına karşılık, ilk fırsatta padişah ve hanedanın ipi neden çekildi. Padişah İngiliz destekçisi ve yanlısı diye neden yıllardır kitaplarda anlatıldı. Bütün bunlara rağmen neden sürgün edildiler. Bu muydu vefa bu muydu karşılığında yapılacak davranış. Herhalde padişah ve hanedanı da İngilizler zorla İstanbul'dan çıkardı diye bir yalan uyduramazsınız. Refet Bele'nin İstanbul muhafızlığı altında dolmabahçe sarayı kuşatıldı ve padişah İngiliz gemisine binmeye zorlandı. Buna ne diyeceksiniz
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Turan 2 yıl önce Şikayet Et
  Aynen. Onlara cvp ları olamaz bunların. Bunlara ingiliz babaları ne öğrettiyse, ezberlettiyse onu okurlar
  Toplam 2 beğeni
 • Levent 2 yıl önce Şikayet Et
  Aklınız kıt ve zavallısın Gazi Mustafa Kemal Paşayı hazmrdemiyorsun ama onu dünya tanıdı
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat