TÜM YORUMLAR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Artık kalıcı olacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Artık kalıcı olacak
EĞİTİM
24 Mart 2021, 06:33
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Artık kalıcı olacak
Son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçilen uzaktan eğitim sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada "Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik. Hibrit modelini uygulamaya ilişkin ciddi bir deneyimimiz oldu" ifadelerini kullandı.
YORUMLAR 22
 • Elmas 8 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım bir telefonla iki çocuğumu birisi liseye hazirlaniyor diğeri beşinci sınıfta ve birisi dersse girse diğeri katılmıyor malum pandemiden dolayi esimin is yeri yeni açıldı ve is olmuyor kirada oturduğum icin tablet alma şansım da yok siz burda hala virüs bitsede uzaktan eğitim bitmez diyorsun biz ve bizim gibi cok aile var ve mağdur durumda...
  Cevapla
 • adalet 8 ay önce Şikayet Et
  Tarihin en başarısız bakanı, Covid 19 vakalarını patlattı.
  Cevapla
 • beni_unutma 8 ay önce Şikayet Et
  Dijital köleliğin temelleri atılıyor.
  Cevapla
 • Kadir 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye nerden nereye geldiğinin kanıtı işte
  Cevapla
 • Trajikomik 8 ay önce Şikayet Et
  Eba ya girilmiyor bir de buna çare bulsanız
  Cevapla
 • Celal 8 ay önce Şikayet Et
  Daha iyi olur diğer maliyetler azalır.
  Cevapla
 • adil poyraz 8 ay önce Şikayet Et
  halkın yarisinin okullar kapansin, diğer yarisinin okullar acilsin dedigi bir ortamda milli egitim bakani olmak zor iş.. bakanimiz gelmiş geçmiş en iyi bakanlardan biri ancak salgın var diye vurun abalıya. Allah yardimcisi olsun.
  Cevapla
 • Kalem 8 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun sana !
  Cevapla
 • DELİ DUMRUL 8 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitime öğrenci katılımı az. Dersleri dinleyen öyle de böyle de bir şekilde öğreniyor. Asıl dinlemeyen kesim var. Bunlar programlara giriyormuş gibi görünen ama dinleyip dinlemedikleri belli olmayan, kendilerini bile göstermeyen, tv vb dinleyip dinlemediği belli olmayan öğrenciler. Yüz yüze eğitimdeki öğretmen faktörü inanılmaz gerekli. Virüsten korunuyorsak fena değil. Ama eğitim alıyorlar mı, tartışılır. iki ile ikiyi toplayamayan, sokakta oynayıp okuma yazmayı bilmeden sınıf geçen yeni bir nesil geliyor. Bu şekilde bir nesil öğrenciyi kaybetmek üzereyiz.
  Cevapla
 • murat 8 ay önce Şikayet Et
  EBA geliştirilirse diğer ülkelere fark atarız. Elektrik, su, yakıt, yol, zaman tasarrufu da cabası..
  Cevapla
 • Yoru/yorum 8 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitim mükemmel katılım ve bütünlük sağlamış gibi konuşuluyor. Boşa giden zaman ve enerji israfı. Biz aileler olarak okullar bir an önce açılsa da bu işgüzarlık, sermekeşlik bir an önce kalksa derken plana bak. Eğitim daha dibe gider. Hoş zaten kalite yoktu ya neyse. Ancak lise ve üstünr uygulanırsa iyi olabilir. İlk orta okul öğrencisi derse kendini vermiyo r zira. Lise ve üstü vermese de sorun değil. Zaten okumayan okulda da okul sıralarını ve devletin enerjisini boşa harcıyor..
  Cevapla
 • Bay takıntı 8 ay önce Şikayet Et
  Katiliyorum haklisin..Boyle internetten ders rezalet.isin ciddiyeti kalmadi.Bizim cocuk okumayi unuttu..Dahada kotusu bu nesil birsuru hastalik sahibi olacak.Hareketsz ve bilgisayara bagimli bir nesil.REZALET...
  Cevapla
 • Selçuklu 8 ay önce Şikayet Et
  zamanla Sistem oturur içerik gelişir neden olmasın. Bak akıllı telefonundan burada yorum yapabiliyorsun biraz ufkunuzu açınız. Biraz da teknolojiyi pozitif kullansak ne zarar görür. Çağımızın gereksinimleri artık bu çalışmalar. Tebrik ediyorum sayın bakanı. Ayrıca liselileri hepten gözden çıkarmışın kınadım seni
  Cevapla
 • Okur yazar 8 ay önce Şikayet Et
  Katılım yüksek, peki sınav başarısı yüksek mi? Hayır. Adam ölümüne sevdiği diziyi izlerken 2 saatin sadece 5 dakikasını hatırlarken öğrenci nasıl konsantre olsun sayın bakanım? Verimsiz ve yitik bir neslin sizin döneminizde yetişiyor olması, sorumluluğunuzu uzaktan eğitime yüklemek ve başardık demekle olmuyor. Sistem var ama sonuç yok. Yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitim bir mi? Çocukları okuldan soğutan ve rahata alıştıran bir sistem başarılı olamaz.
  Cevapla
 • Öyle ya 8 ay önce Şikayet Et
  Bir de şunu düşün verimsiz ve yitik bir nesil niye bu dönemde yetişti? Bakan mı istedi bunu? Yoksa bir salgın mı çıkmıştı?
  Cevapla
 • Abd 8 ay önce Şikayet Et
  Pandemiden sonrada İsteğe bağlı tamamen uzaktan eğitim çok harika olur
  Cevapla
 • Abc 8 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitimde anlamıyorum okul açılınca düzelir diyordum artık oda yok...
  Cevapla
 • Haydar abi 8 ay önce Şikayet Et
  Nesini anlamıyon agideş... Hocalaa ne güzel anlatiyo işte. senin kıfa başka yilerde
  Cevapla
 • Çakır 8 ay önce Şikayet Et
  Çok güzel Dersane lerden kurtuluruz belki bu sayede
  Cevapla