Son Dakika... Liselerde yüz yüze sınavlar ertelendi

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yüz yüze sınavlarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) son dakika açıklaması geldi. MEB, hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart'tan itibaren başlatılması planlanan sınavlarının 3 Mayıs'tan itibaren yapılacağını bildirdi.

Son Dakika... Liselerde yüz yüze sınavlar ertelendi
Son Dakika... Liselerde yüz yüze sınavlar ertelendi
GİRİŞ 23.03.2021 21:25 GÜNCELLEME 23.03.2021 23:11
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı liselerde yapılacak yüz yüze sınavlar hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacaktır. 12. sınıfların sınavları devam edecek olup 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır” denildi.

Liselerde Yüz Yüze Sınav Takvimi Güncellemesi

4 SINIF, 3 MAYIS'TAN İTİBAREN SINAVA GİREBİLECEK

Liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, en erken 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacak.

LİSE SON SINIFLARIN SINAVLARI DEVAM EDECEK

Lise son sınıfların sınavları devam edecek ve 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacak. Lise son sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına ilişkin tüm iş ve işlemleri en geç 28 Mayıs'a kadar tamamlanacak.

Yurt dışında bulunan ve uygulanan sınavlara bulunduğu ülkede katılmak isteyen öğrenciler, gerekli başvuruları yaptıktan sonra sorular, yurt dışı temsilciliğince verilecek resmi e-posta adresi üzerinden elektronik ortamda gönderilecek ve yurt dışı temsilciliğince sınav uygulanacak.

BİRİNCİ DÖNEM SINAVLARINA GİREMEYENLER NE YAPACAK?

Salgın nedeniyle zorunlu karantina uygulamaları, izolasyon ya da başka bir nedenle liselerdeki birinci dönem sınavlarına 26 Mart'a kadar giremeyen öğrenciler, zümre öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınavlara alınacak.

YORUMLAR 80
 • Beyhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Valla şamar oğlanına döndük sınav tarihi veriyor meb yok olmadı ileriye atıyor yüzyüze eğitim diyor curcuna gelen öğrenci de ne defter var ne kalem ver ne kitap var gezmeye dedikoduya gelmiş herkes kız erkek arkadaşlığı için yarışıyor mesafe diye diye tükürük kurudu ağzımda böyle olmaz valla ne olacak bilmem psikolojim bozuktu daha da kötü oldu
  Cevapla
 • Recep 1 yıl önce Şikayet Et
  eba üzerinden zaten gerekli olan eğitim yetirince ve âlası ile veriliyor ki takip eden öğrenciler okulda ıpsalar bu kadar başarılı olamazlardı, çünkü okulda odaklanma sorunu var,oysa uzaktan eğtimde doğrudan odaklanma var ayrıca binlerce yardımcı materyal var sütü emmesine bilene süt hazır yoksa diğerleri okula laf ola torba gele misali vakit geçirmeye geliyor.12 ve 8 sınıflarda açılabilir ve devam mecburiyeti konulması lazım ,öğretmen hem okulda hem uzaktan eğtimde zorlanıyor.yüzyüze gelemeyen öğrenci için ders sayısı uzaktwn eğitimde yarıya düşüyor bıda eğitimde adaletsizlik oluyor ya meburi yüzyüze yada hepsine uzaktan eğitim şart.
  Cevapla
 • umurlarındamı 1 yıl önce Şikayet Et
  okullar acılsın gıden gıtsın gıtmeyenı bu donem anlayın mecburı yuzyuze sınav kararı nedır ınsanlar zaten streslı haktır vebaldır
  Cevapla
 • bıktık 1 yıl önce Şikayet Et
  sureklı yuzyuze sınavı gundemde tutan meb ı anlamıyoruz velılerde ogretmenlerde ogrencılerde yuzyuze sınav soylemınden bıktı zaman yuzyuze sınav zamanı degıl bunu anlamıyorlar
  Cevapla
 • Anne 1 yıl önce Şikayet Et
  Ortaokulların sınavda mayisa ertelensin anneler korkmasin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
1600 personelle 2022-2023 Eren Abluka sonbahar kış operasyonları başlatıldı
Stratejik bölgeyi kaybettiler: Köşeye sıkışan Ruslar geri çekildi!