Son Dakika Haberi: 5 ilde yüz yüze eğitime ara verildi! Bir ilde başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın son dakika haberine göre artan vaka sayıları göz önünde bulundurularak bazı illerde yüz yüze eğitime ara verildi. Sinop, Çorum, Kastamonu, Çanakkale ve Kırşehir'de bazı okullarda eğitime 14 gün ara verildi. Van'ın Saray ilçesinde geçtiğimiz günlerde ara verilen yüz yüze eğitime ise tekrar başlandı. Milyonlarca öğrenci şimdi okullarda son durumu merak ediyor...

Son Dakika Haberi: 5 ilde yüz yüze eğitime ara verildi! Bir ilde başladı
Son Dakika Haberi: 5 ilde yüz yüze eğitime ara verildi! Bir ilde başladı
GİRİŞ 23.03.2021 17:00 GÜNCELLEME 24.03.2021 10:16
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Son Dakika Haberi: Koronavirüste artan vaka sayıları eğitimi yine sekteye uğrattı. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı güncel koronavirüs tablosunda Türkiye'de toplam vaka sayısının 3 milyonu geçtiği, vefat sayısının ise 30 bini aştığı görüldü. Vaka sayıları hızla artan 5 ilde yüz yüze eğitime 14 gün ara verme kararı alındı. Yüz yüze eğitime ara verme kararı İl Hıfzısıha Kurulu ve MEB tarafından verilmekte.

HANGİ İLLERDE YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Artan vakalar sonrası alınan kararla Sinop, Çorum, Kastamonu, Çanakkale ve Kırşehir'deki bazı okullarda yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi. 

YÜZ YÜZE EĞİTİME TEKRAR BAŞLADILAR

Van'ın Saray ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yaşanan artışlar nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitime yeniden başlandı. 

Yüz yüze eğitimin verildiği okulları gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Elfesiyar Duyar, öğrencilerle sohbet etti, öğretmenlerden önlemler hakkında bilgi aldı.

Yüz yüze eğitim

Duyar, ilçeye bağlı 4 mahallede vaka görülmesinden dolayı yüz yüze eğitime 20 gün ara verdiklerini belirterek, "Okullarımızı gezerek okul yönetimi ve öğretmenlerden süreç hakkında bilgi alıyoruz, öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Tüm okullarımızda eğitim titizlikle devam ettiriliyor. Umarım bu salgın son bulur ve normal hayata döneriz." dedi.

Yüz yüze eğitim

KASTAMONU

Kastamonu'nun Ağlı ilçesinde bazı okullarda da koronavirüs vakası tespit edilmesi üzerine yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi.

Vakalar en çok hangi illerde arttı/azaldı?

Ağlı İlçe Hıfzısıhha Kurulu, ilçedeki okul personellerinde koronavirüs vakaları görülmesi üzerine bugünden itibaren 4 Nisan'a kadar tüm okul ve yurtların kapatılmasına karar verdi. Eğitimin bu süreçte uzaktan devam edeceği belirtildi.

Okul-Öğrenci

SİNOP

Sinop'ta koronavirüs vakası görülen okulda yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, merkezde bir ortaokulda Kovid-19 vakasına rastlanılması üzerine okulda yüz yüze eğitime 14 gün ara verildiği belirtilirken, söz konusu okulda destekleme kursları ve eğitimin uzaktan devam edeceği vurgulandı.

Pandemi - Öğrenci

ÇORUM

Çorum Osmancık'ta İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay başkanlığında olağanüstü toplanıp, özellikle eğitim kurumlarındaki artış eğiliminde olan vaka sayıları kapsamında bir dizi kararlar aldı. Karar kapsamında; pozitif vakaların ve temaslı sayılarının yüksek olması nedeniyle ilçedeki Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu, Orgeneral Ahmet Çörekçi İlkokulu ve Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Okulu'nda 14 gün süreyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Tedbir alınan bahse konu 3 okulda uzaktan eğitime devam edilmesine karar verilirken, öğretmen, personel ve öğrenciler de ev karantinası altına alındı. Yatılı okuldaki öğrencilerin ise bulundukları yurtta izolasyona alındığı duyuruldu.

KIRŞEHİR

Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada ise, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Kovid-19 vakalarıyla ilgili karar aldığı belirtildi. Kent merkezindeki Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi ve Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesinde, Kovid-19 vakasına rastlanması ve temaslıların bulunması nedeniyle değerlendirme yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, "Bulaşın önlenmesini sağlamak, kamu sağlığını korumak ve salgını kontrol altında tutmak amacıyla bahse konu okullarımızda 14 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmesine, bu süreçte uzaktan eğitime devam edilmesine karar verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Öğretmen - Öğrenci

ÇANAKKALE

Gökçeada İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Dr. Serhat Doğan başkanlığında, salgın tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesi için toplandı. Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi ile Gökçeada Özel Zeytinli Rum İlkokulu'nda testi pozitif çıkan öğretmen, Cumhuriyet İlkokulu'nda testi pozitif çıkan öğrenci ile Gökçeada Özel Tepeköy Rum Ortaokulu ve Gökçeada Özel Tepeköy Rum Lisesi'nde temaslı öğrenci bulunması nedeniyle, söz konusu 5 okulda salgının yayılımını önlemek için yüz yüze öğretime 29 Mart tarihine kadar ara verildi. Bu süreçte, öğrencilerin uzaktan eğitime devam etmeleri kararlaştırıldı.ZİYA SELÇUK

ZİYA SELÇUK'TAN SON DAKİKA PAYLAŞIMI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

ETİKETLER
Tatil pandemi
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • İbrahim 8 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım samsunda herkes zombi gibi dolaşıyor burada neden eğitime ara verilmiyor
  Cevapla
 • Hasanbb 8 ay önce Şikayet Et
  Okulları açmayın. Çocuklarımın okulunda 10 öğretmen pozitif çıktı okul kapandı. Ya bence hiç açılmamalı. Nedir ısrar anlamadım ki.
  Cevapla
 • Virgül 8 ay önce Şikayet Et
  Bizim insanımızı anlamak güç.Okulları açsan kapatın diyor, kapatsan öğretmen yatıyor diyor. Ne yapsın milli eğitim?
  Cevapla
 • Mmm 8 ay önce Şikayet Et
  Saçma bir politika. Çocuklar tam evde derse alışıyor. Hadi yüz yüze. Tam okula alışıyor. Hadi eve. Okullar açılınca sayıların yükseleceğini içinizde öngören olmadı mı. Koskoca profesörler bas bas bağırıyor. 10 gün ülkeyi kapatın salgın biter diyor. Siz aç kapa oynuyorsunuz. 10 gün ya
  Cevapla
 • Net 8 ay önce Şikayet Et
  Okullarda Vaka sayıları çok artmaya başladı. Herkes büyük Risk altında.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'ye petrol müjdesi: Tüm zamanların en yüksek sondajı yapılacak
Son dakika haberi... Putin'e şoke eden tehdit: Çok sayıda Rus askeri ölecek!