Tarihi Apollon Tapınağı'na koronavirüs etkisi

Türkiye'nin önde gelen turizm beldelerinden Manavgat'a bağlı Side, koronavirüs etkisiyle sessizliğe büründü. Özellikle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği tarihi Apollon Tapınağı'nda adeta kuş uçmuyor.

Tarihi Apollon Tapınağı'na koronavirüs etkisi
Tarihi Apollon Tapınağı'na koronavirüs etkisi
GİRİŞ 26.03.2020 13:06 GÜNCELLEME 26.03.2020 16:00 KAYNAK İHA, HABER7

Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden olan ve bünyesinde Apollon Tapınağını barındıran Side sessizliğe büründü. Turistlerin ülkelerine dönmeleriyle kalanların da sokağa çıkmaması sebebiyle caddeler tamamen boş kaldı.

 

 

Hiçbir iş yerinin açık olmadığı, caddelerinde insan bulunmayan Side tarihinin en ıssız günlerini yaşıyor. koronavirüsünden korunmak amacıyla alınan önlemler ve yapılan uyarılara rağmen Manavgat ilçe merkezinde yoğunluk yaşanırken  hemen yakınındaki tarihi Apollon Tapınağıyla ünlü  turizm bölgesi Side'de kuş uçmuyor.

 

 

Özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan ve Manavgat ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunan tarihi mekan, salgın sonrası adeta sessizliğe büründü. Hem koronavirüs önlemleri hem de turist olmaması sebebiyle esnafın kepenk kapattığı Side'de  her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Apollon Tapınağı da en sakin günlerini yaşıyor. 

 
                                        

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL