Her mevsim denize girmek mümkün: Dalaman Koyları

Dalaman Koyları herkesin beğenisini kazanan muhteşem manzaralar sunuyor. Antik kalıntılarla dolu sularda yüzmek ve dört mevsim tatil yapmak mümkün. İşte Dalaman Koylarına sahip muhteşem görüntüler.

GİRİŞ 17.08.2021 15:48 GÜNCELLEME 17.08.2021 16:33 KAYNAK HABER7

Ülkemizdeki Dalaman Koyları muhteşem gezi adreslerinden. Her yıl binlerce turisti ağırlayan koylarda teknelerin demir atacak yer bile bulamadığı bir gerçek. Öyle bir yoğunluk ve ilgi gösteriliyor ki masmavi sularda onlarca tekne turistleri gezdiriyor. Dünyadan ve Türkiye'nin dört bir yerinden gelen turistler de antik kalıntılara sahip olan suları büyük ilgi ile keşfediyor. Dalış yapılabilecek güzide yerler bulunduğu gibi aynı zamanda yüzmek için Hamam Koyu da tercih ediliyor. Belediye başkanı ise Dünyayı Geziyorum ekibine rehberlik ederek bir tekne turuyla Dalaman Koyları'nı tanıtıyor.

Hiç keşfedilmemiş, görmeye değer nitelikte onlarca koy bulunuyor. Genel olarak herkesin bildiği koylar ise şöyle;

Akbük Koyu

Boynuz Bükü Koyu

Sarsala Koyu

Küçük Sarsala Koyu

Bedri Rahmi Koyu

Sıralı Bük Koyu

Hamam Koyu

Karanlı Koyu

Kurşunlu Koyu

Binlik Koyu

H limanı Koyu

Martı Koyu

Merdivenli Koyu

DALAMAN KOYLARI

 

Sarsala Koyu

 

Dalaman denildiğinde birbirinden güzel plajlar ve koylar geliyor. Kristal gibi sularda yüzmek için gelen herkes buna değdiğini de söylemeden geçemiyor. Dünyanın en temiz plaj ve koylarına sahip Dalaman. Sarsala ve Küçük Sarsala Koyu da bunlardan biri. 

Dalaman'da beş adet yat mola noktası yapılmış. Onlarca teknenin demir attığı ve dinlenerek herkesin denizin tadını çıkardığı yerler. Yaz sezonunda burada yer bulmak çok zor. 

Hamam Koyu

Muhteşem bir tarih ve tertemiz su bulunduran Hamam Koyu herkesin gözdesi olan bir yer. Sadece denizden ulaşım sağlanıyor buraya. Deniz, tarih ve doğa bir arada Hamam Koyu'nda bulunuyor. Muhteşem suyu kışın bile yüzmek için ideal. Kano keyfi yapan Dünyayı Geziyorum ekibi de buradaki suyun keyfini sonuna kadar çıkartıyor. Vakti zamanında Kleopatra'nın yüzerek vakit geçirdiği bir yer olmuş burası. Tarihi hamamı içerisinde bulundurması sebebiyle koy ismini Hamam Koyu olarak almış. 

Dünyanın sayısı güzellikteki koylarına sahip Dalaman. 60 bin kişilik nüfusa sahip ve Akdeniz ile Ege'nin birleştiği noktada bulunuyor. Nefes kesen koyları ve gezilecek yerleri 12 ay boyunca gezi severleri ağırlıyor. 

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL