Mavi ve yeşil uyumunun adresi: Çeşme'deki koylar

Çeşme'deki koylar harika bir renk uyumu içerisinde tertemiz doğaya ve denize sahip. Sessiz ve sakinliği ile bilinen bu koylar her mevsim ayrı bir güzellikle görmeye değer nitelikte.

Mavi ve yeşil uyumunun adresi: Çeşme'deki koylar
Mavi ve yeşil uyumunun adresi: Çeşme'deki koylar
GİRİŞ 22.08.2021 11:39 GÜNCELLEME 22.08.2021 11:40
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Çeşme'deki koylar harika manzaralara sahip ve gezi severlerin en uğrak adresleri. Bazı koylara ulaşım zor olsa da manzaranın ve doğanın tadını çıkartmak isteyen herkes mutlaka buraya geliyor. Birbirinden güzel Çeşme koyları sadece yazları değil dört mevsim herkesin fotoğraf arşivini süslüyor. Koyları ve denizi ile meşhur olan Çeşme’yi keşfedelim.  

ÇEŞME'DEKİ KOYLAR

Ayayorgi Koyu 

Dalyan'da bulunan koy eşsiz bir denize sahip. Denize girmek için de tercih edilebilecek güzel plajlar arasında yer alıyor. Çeşme’de bulunan plajlar arasında en temiz yerlerden biri.  

Hacettepe Koyu 

Çeşme’deki koylardan biri olan bu yerde kafa dinleyip güzel sessiz sakin saatler geçirebilirsiniz. Eskiden Hacettepe olarak bilinen şimdiki ismi Sera Koyu olan adreste tertemiz kristal gibi sular sizleri karşılıyor.  

Büyükliman Koyu 

Tamamen kumluk, dalgasız ve sığ bir denize sahip koy tam bir havuz formunda. Koy içerisinde ücretli plajlara giriş yaparak tadını çıkartabileceğiniz doğal güzellikteki yerlerden biri.  

Fedon Koyu 

Daha çok kampçıların uğrak noktalarından biri olan Fedon Koyu çok az kişinin bildiği nadir yerlerden. Çevresinde market gibi olanaklar bulunmadığı için mutlaka yanınıza yiyecek ve içecek alarak gitmenizde fayda var.  

Delikli Koy 

Delikli Koy Çeşme’de bulunan kendine has özelliklere sahip koylardan biri. Kırık beyaz kayaları ile meşhur. Sessiz ve sakin olmasının yanı sıra masmavi denizi ile dinlendirici bir nokta.  

Güvercinlik Cleopatra Koyu 

Burada koruma altında ‘kum zambakları’ bulunuyor. Çeşme’de gizli kalan nadir plaj ve koylardan. Hiçbir işletme bulunmadığı için bölgeye hazırlıklı gitmek gerekiyor.  

Çeşme'deki koylar tertemiz denizden oluştuğu gibi bir yanında zengin doğal güzellikler de sunuyor. Keşfederek bu güzelliklerin kıymetini bilerek tadını çıkarmak üzere her yıl binlerce kişi bölgeye seyahat ediyor. 

 

YORUMLAR 2
  • Ahmed 2 yıl önce Şikayet Et
    Hemen millet bahçesi yapılsın.
    Cevapla
  • gurbetçi 2 yıl önce Şikayet Et
    Hepimiz akin edelim
    Cevapla