Dünyanın en ucuz ülkeleri: Asya'da gezilecek en ucuz 5 ülke

Seyahat etmek, yolculuk yapmak, her ne kadar keyifli olsa da yurt dışına çıkmak oldukça masraflı olabiliyor. Keşfedilmeyi bekleyen onlarca ülkeden konaklama, yeme-içme ve ulaşım için oldukça ucuz ülkeler de mevcut.

Dünyanın en ucuz ülkeleri: Asya'da gezilecek en ucuz 5 ülke
Dünyanın en ucuz ülkeleri: Asya'da gezilecek en ucuz 5 ülke
GİRİŞ 11.08.2020 10:19 GÜNCELLEME 11.08.2020 10:19

Dünyayı gezmek, farklı kültürleri keşfedip farklı tatları deneyimlemek, herkesin hayali olmuştur fakat bu hayalleri gerçekleştirmek için belirli masraflara da katlanmak zorunda kalıyoruz. Hem dünyayı gezmeye devam edip hem de daha az para harcamak için erken bilet almak, trenle seyahat etmek ya da  sırt çantasıyla otostop çekerek yolculuk yapmak gibi pek çok ipucu tavsiyeleri veriliyor. Bunların hiçbirine ihtiyaç duymadan konforunuzdan ödün vermeyerek de seyahat etmek elbette mümkün. 

Dünyada ucuza seyahat etme imkanı bulabileceğiniz çok sayıda ülke bulunuyor. Bunlardan doğal ve tarihi güzelliklere sahip olan Asya'da mutlaka görmeniz gereken dünyanın en ucuz ülkeleri listesini, sizler için hazırladık.

VİETNAM

Eğlence, doğal güzellik ve tarihi yapıtlar bakımından her şeyi bir arada bulabileceğiniz Vietnam belki de dünyanın en ucuz ülkesi sayılabilir. Mistik bir kültürün hakim olduğu Vietnam, sahip olduğu onlarca çeşit doğa harikası ve botanik anlamda binbir çeşit varlığa ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle ulaşım ve yemek anlamında çok ucuz olan Vietnam'da 5 Dolara kahvaltı menüsü bile bulabilirsiniz. Gelişmiş otobüs ve tren yollarıyla Vietnam'ın tüm şehirlerini de gezebilirsiniz.

Yeşile ve maviye doyacağınız Vietnam'da Halong Körfezi, Hanoi Parkı, çok meşhur pirinç tarlalarıyla mimari harikası tapınakları görmeden dönmemeniz gereken yeler arasında yer alıyor.

Vietnam'da tropikal iklim koşullarının yaşanması sebebiyle muson yağmurları yoğun olarak görülmektedir ve ülkenin her bölümü muson yağmurlarını farklı dönemlerde yaşamaktadır. Dolayısıyla gitmek istediğiniz bölgenin hava durumuna bakarak biletinizi alırsanız pişman olmadan güzel bir seyahat geçirebilirsiniz. 

ENDONEZYA

Güney Asya'nın en çok turist çeken ülkelerinden biri Endonezya, özellikle Bali adası ile genç çiftlerin en gözde balayı rotasında yer alıyor. Yeme, içme, konaklama ve günlük özel ihtiyaçlarınız için ortalama 30-50 dolar civarı bir fiyata çok konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. 

17 bin 508 adasıyla tam anlamıyla adalar ülkesi olan Endonezya, doğal harikaları, el değmemiş doğa alanlarıyla adeta cennetten bir köşeyi andırıyor. Güney Asya'nın en kalabalık Müslüman nüfusuna sahip ülkesi Endonezya'da farklı dinlere ait görkemli tapınaklar da göz doldurmaktadır. Bu tapınaklardan en dikkat çekeni Borobudur ve Prambanan tapınakları, gördüğünüzde hayran kalacağınız muhteşem eserlerdir.

Dünyanın en popüler tatil adası Bali, her yıl seyahat ödüllerine layık görülen berrak plajları, volkanik yamaçlarıyla tropikal iklimin hakim olduğu eğlencenin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz renkli bir destinasyondur.

TAYLAND

Endonezya'nın ardından Güney Asya'da pek çok ada gezebileceğiniz diğer ülke Tayland, tapınakları, sağlıklı mutfağı ve dünyaca ünlü Thai masajıyla ziyaretçilerine rahatlatıcı bir tatil geçirme şansı sağlıyor. Türklerin vizesiz seyahat edebileceği ülkeler arasında en çeşitli fırsatlara sahip olan Tayland'da başta Thai masajı olmak üzere tüplü dalış, su kayağı gibi Türkiye'de çok yüksek fiyatlarda deneyebileceğiniz aktiviteleri, 10 Dolar gibi oldukça düşük meblağlardan başlayan rakamlara yapabilirsiniz.

Tayland'ın en çok rağbet gören cazibe merkezleri, Phuket ve James Bond adalarının dahil olduğu ada turları ile zümrüt, beyaz ve altın Buda'ların bulunduğu devasa tapınakları en başta gelmektedir.

HİNDİSTAN

Bollywood filmleriyle renkli hayatını yakından tanıdığımız Hindistan, herkesin hayatında en az bir kere gitmeyi arzuladığı büyüleyeci ülkedir. Kalabalık sokaklarında, farklı lezzetleri bambaşka bir kültür ve çok çeşitli festivalleriyle capcanlı bir tatil geçirebileceğiniz Hindistan, tüm bunları diğer pek çok ülkeden daha ucuza yapabileceğiniz mükemmel bir rota. 

Dünyanın en büyük yedinci alanına sahip Hindistan, farklı bölgelerinde çok çeşitli kültürler ve bunun da beraberinde bu kültürlerin kendilerine özgü yaşam tarzları ile ortaya çıkardıkları yapıtlarla mistik bir hava oluşturuyor. Dünyanın 7 harikasından biri Tac Mahal, Jaipur'un sarayları, kırmızı kaleleri ve Holi festivali, Hindistan'da kesinlikle şahit olmanız gereken yer ve olayların başında geliyor.

SRİ LANKA

Hint Okyanusu'nun ada ülkelerinden bir diğeri Sri Lanka, el değmemiş yemyeşil ormanları, antik dönemlerden kalma tapınaklarıyla çok ucuz fiyatlara gezilip görülebilecek bir Güney Asya ülkesidir. Dağlar, şelaleler ve çay tarlası manzaralı lüks otellerde çok uygun fiyatlara konaklama imkanı sunan Sri Lanka'da kendinizi doğaya teslim edebilirsiniz. 

Yalnızca denizin dalgası ile palmiye ağaçlarının rüzgarda çıkardığı sesleri duyup dingin bir seyahat geçirme imkanı bulabileceğiniz Sri Lanka'da hayvanlarla keyifli anlar da yaşayabilirsiniz. Filleri yıkayabilir ve ellerinizle beslemek, hayatınızda unutamayacağınız bir deneyim yaşamanıza neden olacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL