Dünyanın tek doğal gökdeleni: Kapadokya Ortahisar Kalesi

Dünyanın tek doğal gökdeleni, Kapadokya'da ziyaretçi akınına uğruyor. Son yıllarda Türkiye'nin turistik cazibe merkezlerinin başında gelen Kapadokya, muhteşem doğal güzelliğiyle günden güne daha çok ilgi odağı haline geliyor. Ortahisar Kalesi ise dünyanın tek doğal gökdeleni olarak 10 ayda 48 bin 300 turist tarafından ziyaret edildi.

Dünyanın tek doğal gökdeleni: Kapadokya Ortahisar Kalesi
Dünyanın tek doğal gökdeleni: Kapadokya Ortahisar Kalesi
GİRİŞ 22.11.2019 10:44 GÜNCELLEME 22.11.2019 10:44 KAYNAK İHA

Kapadokya bölgesinde bulunan ve dünyanın tek doğal gökdeleni olma özelliğine sahip olan Ortahisar kalesini yılın ilk 10 ayında 48 bin 300 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.   


Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde bulunan ve dünyanın tek en büyük doğal gökdeleni konumunda bulunan Ortahisar kalesini yılın ilk 10 ayında 48 bin 300 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Giriş katından zirvesine kadar olan uzunluğu 56 metre olan Ortahisar Kalesi turistlerin büyük ilgisini çekerken Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş yaptığı açıklamada, "Kapadokya bölgesine gelip de Ortahisar kalesine çıkmayan çok şey kaybeder" dedi.

Ateş, “Kasabamızda bulunan ve adını kasabamızdan alan Ortahisar kalemizi yılın ilk 10 ayında 48 bin 300 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Yıl sonu itibarıyla ziyaretçi sayısının 60 bin olacağını umut ediyoruz. Kasabamıza gelen tüm misafirlerimizi kalemize tırmanmaları için bekliyoruz. Ortahisar Kalesi dünyanın en büyük doğal gökdeleni olma özelliğini taşıyor. Çünkü giriş katından zirvesine kadar 56 metre bir uzunluğa sahip. Dünyada böyle başka bir yapı bulunmuyor. Ortahisar tam bir turizm kasabası olması özelliği ile Kapadokya bölgesine gelen 3 milyonun üzerindeki turisti kasabamızı da ziyaret etmelerini istiyoruz ve bunun için de gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Bölgemize gelip de dünyanın en büyük doğal gökdeleni olma özelliğine sahip Ortahisar kalesine çıkmayan çok şey kaybeder diye düşünüyoruz. Yerli ve yabancı tüm turistleri bekliyoruz” şeklinde konuştu. 
                       

ETİKETLER
ortahisar kalesi
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL