İstanbul Havalimanı'nda uyku kabini hizmeti başladı

İstanbul Havalimanı’nda yurt dışında birçok havaalanında bulunan uyku kabini uygulaması başladı. Uygulama kapsamında yolcular, havalimanında özellikle uzun süreli aktarma sürelerini uyuyarak geçirebilecek, dinlenebilecek.

GİRİŞ 13.01.2020 11:57 GÜNCELLEME 13.01.2020 11:57 KAYNAK AA

6 Nisan 2019’da tam kapasiteyle hizmet vermeyen başlayan İstanbul Havalimanı, her gün ağırladığı binlerce yolcu için yeni bir uygulamayı daha devreye aldı.

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, yolcu konforunun arttırılmasına yönelik dış hatlar terminali giden yolcu katında İGA Sleepod isimli uyku kapsülü hizmetini başlattı.

UYKU KAPSÜLLERİ

Kapsüller yolcular tarafından saati 9 avroya kiralanabilecek. Hijyen konusu ön planda tutulduğu için her yolcuya tek kullanımlık çarşaflar ücretsiz olarak verilecek.
Yolcuların battaniye ve yastık gibi ek hizmet talep etmesi halinde ise 2 avro daha ücret ödenecek. Kullanılan malzemeler ise görevli personeller tarafından her kullanımdan sonra kuru temizlemeye gönderilecek.

YOLCU İHTİYAÇLARINA YÖNELİK HİZMET

Mini kabinlerin içi yolcuların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. Kabinlerin içerisinde USB girişi ve priz yer alıyor.

Yolcular böylece cep telefonlarını ve diğer elektronik cihazlarını çalıştırabilecek veya şarj edebilecek.Uyku kabininin alt kısmında ise yolcunun el bagajını koyacağı özel bir alan yer alıyor.
 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL