Çıldır Gölü'nde hafta sonu yoğunluğu

Hafta sonunu fırsat bilen turistler, sıfırın altında 13 dereceye aldırmadan yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü'nde atlı kızak ve ata binmenin keyfini yaşadı.

GİRİŞ 10.02.2020 11:06 GÜNCELLEME 10.02.2020 11:13 KAYNAK AA
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüzeyi buzla kaplanan Çıldır Gölü'nü ziyarete gelenler, yoğunluk oluşturdu.

 

 

ÇILDIR'DA HAFTASONU KEYFİ

Ardahan-Kars sınırında yer alan, Doğu Anadolu Bölgesi'nin Van Gölü'nden sonra ikinci büyük gölü olan Çıldır'da, soğuk hava nedeniyle göl yüzeyindeki buz tabakası kıyı kesiminde 30 santimetreye kadar ulaştı.

Hafta sonunu fırsat bilen turistler, sıfırın altında 13 dereceye rağmen göl üstünde atlı kızak ve ata bindi, kar motoru ile gezinti yapmanın keyfini yaşadı.

 

 

BUZ ÜZERİNDE KAYAK

Gölün Ardahan tarafında Atalayın Yeri mevkisine gelenler de buz üstünde müzik eşliğinde halay çekti, aracıyla drift yaptı.

Samsun'dan eşi ile Çıldır Gölü'ne gelen Fatih Kızılkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem atlı kızak, hem kar motoruna bindiklerini anlatarak, "Burası farklı bir yer. Yaşamak lazım. Sınırsız bir buz üstünde atlı kızak keyfi...Tarifi mümkün değil. Eşimle aynı zamanda kar motoruna bindik. Harika bir yer, burayı bizzat görmek gerek, anlatmakla olmaz." dedi.

Atlı kızak sahibi Tuncay Aydemir de özellikle bugün yoğunluk yaşadıklarını belirterek, "Gelenlere güzel ortam yaşatmak istiyoruz. Amacımız Ardahan'ı, Çıldır'ı ve özellikle de gölümüzü tanıtmaktır. Bunu yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.  

ETİKETLER
Tatil çıldır gölü
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • d bakir 1 yıl önce Şikayet Et
    siz keyif ederken bu hayvanlari sücü ne ey hayvan haklari nerdesiniz sizler zevk keyif icinde eğlenerken bu hayvanlarin sucu ne bu soğukta bu karda ezyet ediyorsunuz
    Cevapla