Türkiye Koronavirüs'e rağmen hala en güvenli ülke

Türkiye'nin de etkilendiği Koronavirüs, turizm sektöründe de dalgalanmalara neden oluyor. Öyle ki dünyanın en çok turist çeken yerleri salgın nedeniyle bomboş kaldı. Turizm sezonunun açılmasından önce tatil için en güvenli yerler listelendi. Yapılan araştırmada Türkiye halen virüsün etkilediği yerler arasında bulunan en güvenli ülkelerden biri oldu.

Türkiye Koronavirüs'e rağmen hala en güvenli ülke
Türkiye Koronavirüs'e rağmen hala en güvenli ülke
GİRİŞ 18.03.2020 09:53 GÜNCELLEME 18.03.2020 09:53 KAYNAK AA, HABER7

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından hazırlanan "Hangi sahil ülkesinde paket tur satın alınabilir?" adlı listede, Koronavirüs salgınından daha az etkilenen ve tatil noktası özelliği taşıyan ülkeler yer aldı. 

Toplam 10 ülkenin bulunduğu listede Türkiye de yer alırken, Küba, Vietnam, Meksika, Tayland ve Meksika gibi ülkeler de listede kendisine yer buldu.

TÜRKİYE TATİL PLANLARINDA TERCİH SEBEBİ

Rusya, aralarında Çin, bazı Avrupa Birliği ülkeleri, İran ve Özbekistan’ın bulunduğu çok sayıda noktaya yapılan uçuşlara sınırlandırma getirmişti.

ATOR, bir süre önce yaptığı açıklamada, Rus turistlerin, koronavirüs salgını nedeniyle tatil planlarında Çin yerine Türkiye’yi tercih etmeye başladığını bildirilmişti.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL