Turizm merkezleri en boş günlerini geçiriyor

Koronavirüs, tüm dünyanın turistik yerlerini olduğu kadar Türkiye'nin de tatil yerlerini etkiledi. Özellikle kıyı kesimlerinin en popüler yereri arasında olan Marmaris, Bodrum, Konyaaltı gibi yerler boş kaldı.

GİRİŞ 28.03.2020 15:38 GÜNCELLEME 28.03.2020 15:38 KAYNAK AA, HABER7
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin en gözde turistik beldeleri, Koronavirüs nedeniyle bomboş kaldı. Evdekal ve HayatEveSıgar sloganlar ile insanların evde kalmasını teşvik eden kampanyalar karşılığını buldu. Özellikle dün içişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya alınan şehirlerarası yolculukların izne tabi tutulması etkisini gösterdi.

 

 

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahili, Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçesinde sahil ve plajlar boş görüntülendi.

 

 

TATİL BELDELERİ BOŞ KALDI

 

Antalya ve Muğla gibi turizm merkezlerinde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sahil ve plajlar en sakin günlerini yaşıyor.

Ağırladığı turist sayısı açısından "turizmin başkenti" olarak nitelendirilen Antalya'da Kovid-19 kapsamında alınan önlemler uygulanmaya başladı. İçişleri Bakanlığınca alınan kararların ardından sahil bölgelerine giriş çıkışların yasaklandığı kentte, her yıl milyonlarca kişinin kullandığı dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde görevliler dışında kimse kalmadı. 

POLİSLER KONTOLÜ SAĞLADI

 

Konyaaltı varyantının girişi emniyet şeridiyle kapatıldı, sahil ve buraya çıkan yollarda polis ekipleri görevlendirildi. Sahile girmek isteyenler hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı için evde kalmaları yönünde uyarıldı.

Polis telsizinden yapılan anonslarda da sahiller ve mesire alanları gibi vatandaşların toplu bulunacağı yerlere girişlerin yasaklandığı ve gerekli uyarıların yapılması istendi.

Motosikletiyle Konyaaltı varyantından sahile girmek isteyen bir kişi evine dönmesi konusunda uyarıldı. 

-Bodrum

 

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ise Paşatarlası, Kumbahçe, Gümbet, Ortakent-Yahşi ve Torba sahillerinin boş olduğu gözlendi.

Özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olan Bodrum Belediye Meydanı, İskele Meydanı, Cumhuriyet Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesi'nin sakin olduğu, insanların alınan tedbirlere uyduğu görüldü. İlçede, polis ekipleri de sahil kenarında devriye görevi yaptı.

 

-Marmaris

Marmaris'te de sahil, plaj ve piknik alanları yasağına uyulduğu görüldü. Atatürk Meydanı, Atatürk Caddesi yürüyüş yolları boş kaldı. Uzunyalı, İçmeler ve halk plajlarında kimsenin olmaması dikkati çekti.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü ekiplerince meydan, piknik alanları ve sahillerde denetim yapıldı. Yat Limanı'na balık tutmak için gelen bir kişiye gerekli uyarıda bulunuldu. 

-Fethiye

Fethiye Kordon Boyu'ndaki yürüyüş ve bisiklet yollarına da sakinlik hakim oldu. Polis ekipleri bazı vatandaşları evlerine gitmeleri yönünde uyarırken, polis araçlarından vatandaşlara evde kalmaları konusunda uyarı yapıldı. 

DIŞARI ÇIKMA AZALDI

Kentte, araç ve yaya trafiğinin de oldukça azaldığı dikkati çekti.

İhtiyaçlarını karşılamak için dışarıya çıkanların büyük bir bölümünün maske ve eldiven kullandığı görüldü.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • meliss.. 2 ay önce Şikayet Et
  bu sekilde daha iyi oldu sahilde kafasını dinlesin biraz.
  Cevapla
 • Seyfi 2 ay önce Şikayet Et
  Çok değil, birkaç hafta sonra görün o plajları, havalar azıcık daha ısınsın, bizim millet virüs falan dinlemez.
  Cevapla
 • fatih 2 ay önce Şikayet Et
  görürsün, cezayı yedi mi aklı başına gelir. istersen bir dene.
  Cevapla
 • martli 2 ay önce Şikayet Et
  Ya rabbi sen nelere kadirsin.
  Cevapla
 • Yakub 2 ay önce Şikayet Et
  Kadınlar kızlar ayrı Erkekler oğlanlar ayrı yerlerde plaja girmeli. Allah'tan korkmak gerek. Virüs korkusu bitince değişim yoksa yazıklar olsun bize. Allah'ın cc azabının zalimlere nasılda geldiğini görüyoruz. Mazlumlar ölürken plaja kadın erkek karışık girenler nereye gidiyorsunuz ey insanlar! Allah'ın cc Ayetlerine karşı savaş açılmaz. Tamam Ya Rabbi . Senin emrin şeytanın nefsimin üstünde demek gerek. Elbet virüs imtihanı bize kazanım sağlamalı.
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Şükür. Zordam anlar bizim millet
  Cevapla
 • Murat turan 2 ay önce Şikayet Et
  Sahiller günahtan temizlendi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle