Terörden arındırılan Zap Vadisi ilkbahar güzellikleriyle hayran bırakıyor

Hakkari'deki Zap Vadisi, yeşil örtüsü, zirveleri karla kaplı yüksek dağları ve kar sularıyla coşan Zap Suyu ile kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

Terörden arındırılan Zap Vadisi ilkbahar güzellikleriyle hayran bırakıyor
Terörden arındırılan Zap Vadisi ilkbahar güzellikleriyle hayran bırakıyor
GİRİŞ 12.05.2020 11:28 GÜNCELLEME 12.05.2020 11:28

Hakkari'de yılın her mevsiminde doğal güzellikleriyle dikkati çeken Zap Vadisi, ilkbaharda canlanan doğasıyla görenleri büyülüyor

Türkiye'nin en sarp ve dağlık yerlerinden olan ve terörden arındırılarak güvenli hale getirilen 3 bin rakımın üzerinde 30'u aşkın doruğun bulunduğu Zap Vadisi, doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor.

BAHARDA ZAP

 

Hakkari'de yılın her mevsiminde doğal güzellikleriyle dikkati çeken Zap Vadisi, ilkbaharda canlanan doğasıyla görenleri büyülüyor Zirveleri karla kaplı dağlar ve ilkbaharın gelişiyle yeşil örtüye bürünen doğasıyla eşsiz güzelliğe bürünen Zap Vadisi, doğasever ve fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Yüksek dağlara çıkan doğa tutkunları, kuş bakışı izledikleri vadinin güzelliklerini keşfedip, fotoğraflıyor.

160 KİLOMETRELİK FLORA

Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Hacı Tansu, yaptığı açıklamada, Zap Vadisi'nin dünyanın en güzel vadilerinden biri olduğunu ve Hakkarisınırları içinde 160 kilometre boyunca uzandığını söyledi.

"FOTOĞRAFÇILAR İÇİN İNANILMAZ BİR YER"

Vadinin güzelliğiyle kente gelenleri cezbettiğini anlatan Tansu, şöyle devam etti:

"Buradaki dağlar 3 bin rakımdan yüksek. Bu vadinin çoğu yerinde yaşam var. Çok çeşitli endemik türler barındırıyor. Sürüngenler, kuşlar, böcekler, tırtıllar, kelebekler yaşam buluyor. Fotoğrafçılar için yaşam, doğa ve makro çekimler için Hakkari inanılmaz bir yer"

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL