'Mükemmeliyet ödüllü' Dünyanın en büyük krater göllerinden: Nemrut Gölü

Dünyanın ikinci Türkiye'nin ise en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Kalderası, muhteşem manzarasıyla görenleri cezbediyor.

'Mükemmeliyet ödüllü' Dünyanın en büyük krater göllerinden: Nemrut Gölü
'Mükemmeliyet ödüllü' Dünyanın en büyük krater göllerinden: Nemrut Gölü
GİRİŞ 15.05.2020 11:43 GÜNCELLEME 15.05.2020 11:43 KAYNAK İHA

Nemrut Krater Gölü, Van Gölü havzasının batısında, Bitlis'in Tatvan, Ahlat ve Güroymak ilçeleri arasında yer alıyor. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında 'Mükemmeliyet Ödülü' alan 2 bin 250 rakımlı göl, her mevsim doyumsuz manzarasıyla ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

Bitlis'te bulunan doğa gezginleri ve fotoğrafçılar metrelerce kara rağmen 4 saatlik yürüyüşün ardından Nemrut Dağı zirvesine çıktı. Zirveye çıkan gezgin ve fotoğrafçılar Nemrut Dağı ve içinde bulunan krater göllerinin karla bütünleşen manzarasını fotoğrafladı.

Dağın zirvesinde beyaz karların ve masmavi göllerin oluşturduğu manzaranın keyfini çıkan fotoğrafçılar drone ile dağın çanağının içinde bulunan kalderasını ve krater göllerinin eşsiz güzelliğini havadan da görüntülendi. 

Arkadaşlarıyla beraber 4 saatlik tırmanış sonunda Nemrut Dağı zirvesine çıkan İsmail Araboğa, yorucu bir tırmanışın sonunda muhteşem bir manzarayla karşılaştıklarını ve gördükleri güzel manzarayı fotoğraf makineleri ve drone ile havadan görüntülediklerini söyledi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL