Rafting sezonu Tunceli'de açıldı

Muhteşem doğa manzaralarıyla her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Tunceli'nin Munzur Nehri'nde rafting sezonu Vali Tuncay Sonel tarafından açıldı. Raftingciler, koronavirüse karşı alınan önlemlere uymayı da ihmal etmedi.

Rafting sezonu Tunceli'de açıldı
Rafting sezonu Tunceli'de açıldı
GİRİŞ 19.05.2020 17:50 GÜNCELLEME 19.05.2020 17:50 KAYNAK İHA

Tunceli'de baharla coşan Munzur Nehri'nde Vali Tuncay Sonel ve beraberindekiler Gençlik  Haftası etkinlikleri kapsamında rafting yaparak sezonu açtı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  kapsamında Vali Tuncay Sonel’in de katılımıyla Munzur Nehri’nde rafting etkinliği gerçekleştirildi. 

Ovacık karayolu Anafatma mevkiinde başlayan etkinlikte Vali Tuncay Sonel de rafting yaptı. Korona virüs tedbirleri kapsamında rafting botlarına 4'erli sporcu grupları bindi. Yaklaşık bir saat süren rafting kent merkezinde Mavi Köprü mevkiinde sona erdi, ardından sporcular “Tanımakla Başlar Her şey ve Evde Kal Tunceli” pankartı açtı. 

Tunceli'nin bir kaç yıl öncesine kadar terörle anıldığını anımsatan Vali Tuncay Sonel, "Başta sayın cumhurbaşkanımızın, içişleri bakanımızın destekleri, kahraman güvenlik güçlerimizin teröristle mücadele başarılı operasyonlarıyla artık huzur şehri, turizm şehri haline geldi” dedi. 

Bu yıl Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yılının kutlanacağını aktaran Sonel, “Burası artık rafting merkezi. Geçen yıl Dünya Rafting Şampiyonası burada düzenlenmiş, 20 ülkeden 800 sporcu ve binlerce seyirci Tunceli’ye gelmişti. Biz de Gençlik Haftası nedeniyle bu yılın ilk raftingini yapıyoruz. Gençler bizim gözbebeğimiz, geleceğimiz. Tunceli’de 10 civarında milli sporcumuz var. Bunlar da bizim gururumuz. Tunceli’nin huzur, turizm, tatil şehri olmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.                      

   

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL