Yurt dışından gelenler için karantina kararı

Yurt dışından gelen gurbetçi vatandaşların en çok merak ettiği konu "tatili karantinada mı geçireceğiz" oluyor. Bu durum konusunda çalışmalarını yürüten Kültür ve Turizm bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı, karantina uygulamasının kaldırılması noktasında karara vardı.

Yurt dışından gelenler için karantina kararı
Yurt dışından gelenler için karantina kararı
GİRİŞ 11.06.2020 17:45 GÜNCELLEME 11.06.2020 17:45 KAYNAK AA

Türkiye’ye gelecek yurt dışındaki vatandaşlar için 14 gün gözetim uygulaması kalktı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek isteyen vatandaşlar için uygulanan 14 gün evde gözetim kuralının kalktığını bildirdi.

KARANTİNA UYGULAMASI KALKIYOR

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında, sınır kapılarında ve yurt dışından gelen vatandaşlar için uygulanan sıkı tedbirler, normalleşme adımlarıyla kaldırılmaya başlandı.

Bu kapsamda her yıl yaz aylarında Avrupa ülkelerinden kara yoluyla Türkiye’ye gelen yurt dışındaki Türklerin kullandığı transit geçişler açılırken, vatandaşların izin dönemlerini ve seyahatlerini rahat yapmaları için birtakım çalışmalar da hayata geçiriliyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL