Tarihi Kaleiçi'ne girişlerde maske takmak artık zorunlu

Antalya'da gezilecek en güzel yerlerden biri olan tarihi Kaleiçi yeni alınan tedbirler kapsamında maskesiz ziyaretçi almayacak. Kaleiçi Antalya'nın en fazla tarihi yapılarını ve sokaklarını barındıran semti. Bu sebeple birçok kişinin de ziyaretine uğruyor. Yeni alınan tedbirler kapsamında maskesiz ziyaretçi Kaleiçi'ni gezemeyecek. İşte detaylar.

Tarihi Kaleiçi'ne girişlerde maske takmak artık zorunlu
Tarihi Kaleiçi'ne girişlerde maske takmak artık zorunlu
GİRİŞ 16.06.2020 15:01 GÜNCELLEME 16.06.2020 15:01 KAYNAK AA

Antalya Kaleiçi gerekse tarihi yapıları ve mimarisiyle gerekse doğal güzellikleri ile herkesi kendine çekmeyi başarıyor. Salgın döneminde manzaraları noktaları boş kalan Kaleiçi'nin şimdi ziyaretçi sayısı hızla artıyor. Bu sebeple ziyaretçilerin maske takma zorunluluğu geldi. Girişlerde maskesi olmayan vatandaşlar alınmıyor ve maskeli geçecek kişilerin de ateşi ölçülüyor. Tarihi yapıların bulunduğu eski sokakları gezmek böyle mümkün oluyor. 

Antalya'da gezilecek yerler haberimizden kente dair gezi rehberini öğrenebilirsiniz. 

Antalya'nın tarihi semti Kaleiçi'ne yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maskesiz girişler yasaklandı.

Muratpaşa İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca, Kaleiçi'ne giriş ve çıkış yapılabilecek 7 nokta belirlendi, tarihi semte maskesiz girilmemesi ve ziyaretçilerin ateş ölçümü yapılması için karar alındı.

Bunun üzerine Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi ekipleri, turistlerin uğrak noktalarından olan, yoğun yaya ve araç trafiğinin yaşandığı Kaleiçi'nde tedbirler aldı.

Sosyal mesafenin korunması ve Kovid-19 tedbirlerinin sıkı uygulanması için Kaleiçi'nin 20 olan giriş çıkış noktasını bariyerle kapatan ekipler, 7 noktada tedbir alarak alınan karar gereği ziyaretleri buradan tekrar başlattı.

Buna göre, semt sakinleri ve ziyaretçiler Kaleiçi'ne Hıdırlık Kulesi, Yenikapı, Acar Taksi, Üçkapılar, Dönerciler Çarşısı, Saat Kulesi ve Yat Limanı noktalarından alınacak.

Görevlilerin maske kontrolü yaptığı kişiler ateş ölçümü ve dezenfektan kullanmaları sonrası içeriye alınıyor, kontrol noktalarında engelli, yaşlı ve yürüme güçlüğü çekenler için de transfer aracı bulunduruluyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL